Wpis z mikrobloga

Ogarnia ktoś temat butów roboczych? Moje wysłużone gumowce ze Słomczyna po dwóch latach intensywnej eksploatacji odmówiły dalszej współpracy i pora rozejrzeć się za czymś konkretniejszym ( ) Myślałem o jakichś butach BHP - jednak nie ogarniam za bardzo tematu czy takie buty będą nadawały się do pracy w polu gdzie chodzi się po błocie, w kurniku gdzie jest dużo gnoju itp? Nie chciałbym wydać kilku stów za parę butów i wyrzucić ich po kilku miesiącach... Macie jakieś doświadczenie z tematem? Warto zwrócić uwagę na jakąś konkretną markę, typ, coś? :)

#rolnictwo #buty #modameska #bhp
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@robertx swego czasu w decathlonie kupowaliśmy gumowce chyba dla myśliwych czy dla koniarzy, zielone na takiej terenowej trekingowej podeszwie. Trwałe i dobre w teren, trochę jak gumowe oficerki u na dodatek tanie.
Ale do łażenia po polu i obejściu jednak gumofilce dobre, wkładać u ściągać łatwo...
  • Odpowiedz
@pigoku: Właśnie coś takiego miałem, ale na dłuższą metę przeszkadzała nieutwardzona podeszwa. To, że jeszcze sobie żadnej kości nie uszkodziłem stając na gwóźdź to jakiś #!$%@? cud...
  • Odpowiedz
@robertx: to poszukaj gumowców w klasie ochrony S4. Masz wkładkę antyprzebiciowa, ale nie masz podnoska. Albo s5 jak Ci podnosek nie przeszkadza. Są tez takie wynalazki jak pół-gumowiec, np. ISSA stoprain.
  • Odpowiedz