Wpis z mikrobloga

Mireczki, kupował ktoś złoto w tavex? Widzę, że mają ofertę dużo lepszą (120zł taniej przy sztabce 10g) niż mennica polska i zastanawiam się skąd ta różnica i czy warto im zaufać, bo naczytałem się w necie o podrabianych sztabkach ( ͡° ʖ̯ ͡°).

#zloto #inwestowanie #kiciochpyta
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wacek_1984: fun fact – mam tak blisko, że mogę do nich podejść na pieszo i dziś okazało się, że nie można u nich płacić kartą. Pani w okienku zaproponowała albo gotówkę albo przelew (wtf?!). A na pytanie czemu tak tanio odpowiedziała, że kupują prosto od producenta (ale różnica ceny względem mennicy polskiej i tak wg mnie spora).

Jestem w stanie jakoś stwierdzić prawdziwość nabywanej sztabki valcambi?
  • Odpowiedz
@mary_czary: przy handlu złotem (niska marża) prowizje z płatności kartą mają realny wpływ na zysk firmy, nie znam żadnego dealera który zgadza się na kartę, co do sprawdzenia autentyczności - sztabki sprzedaje się zwykle w "certicard", ale jak chcesz mieć więcej pewności, to po zakupie idź do dowolnego punktu konkurencji i poproś o wycenę, zwykle zrobią to bezpłatnie z nadzieją że ją sprzedasz ;)

natomiast co do samej firmy Tavex,
  • Odpowiedz
@tadekpol: no właśnie problem z tym, że nie spotkałem w internecie oferty na Valcambi zapakowane w CertiCard (wygląda mi to tak jakby Valcami w ogóle nie stosowało tego rozwiązania). Nawet jakby sztabka okazała się podróbką to co mi z tej wyceny konkurencji skoro już ją kupiłem? Przyjmą zwrot w tavex?
  • Odpowiedz
@mary_czary: widzę że Valcambi ma swój rodzaj opakowania na sztabki, myślę że jeśli na dowodzie sprzedaży będzie numer seryjny to nie powinno być większego problemu (kto podrobi w np. 2 godziny?). Inna sprawa, że bardzo wątpię w fałszywki z takiej firmy jak Tavex. Najlepiej zawołać @TavexPL z zapytaniem - sam bardziej interesuję się monetami.
  • Odpowiedz
@arkadi2020: "wysylka w ciagu xx dni" IMO skreśla firmę, to jest dawanie nieoprocentowanego kredytu. Jak ktoś w Wawie chce kupić monety bulionowe w dobrej cenie, to ma spory wybór - Coinart (różnie z dostępnością, ale ceny zwykle super), WCN (chociaż tu bardziej numizmatyka), AJ Diament, wspomniany Tavex i pewnie parę innych.
  • Odpowiedz
@tadekpol: inwestujac w zloto myslimy raczej o dosc dlugim terminie, 20 dni to nie jest dlugi termin zwazywszy ile oszczedzamy. Cena mniejsza niz tavex. Oczywiscie ze mozna szukac tanszych ale za wiele juz nie uszczknie, bo zaczyna sie to robic podejrzane. Jezeli ktos mysli o wstrzeleniu sie w dolek z zakupem to jest to dobra strona bo kupujesz po aktualnym kursie a jak za 2 tygodnie wzrosnie to tylko sie
  • Odpowiedz
@wacek_1984 Już się tłumaczymy. ( )

@tadekpol @arkadi2020 Zależy jak spojrzeć na te 20 dni. Główną zaletą inwestycji w złoto jest jego fizyczność, jeśli płacisz za uncję 6 tys. PLN i przez 3 tygodnie nie masz ani gotówki, ani produktu inwestycyjnego, to te zaoszczędzone 50 PLN może przysporzyć trochę nerwów. A dealer w tym czasie obraca Twoimi pieniędzmi. ¯\_(ツ)_/¯ My nie kredytujemy się klientami
  • Odpowiedz