Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Dudowlane mirki doradzcie - drabina typu pic rel.
Potrzebuję sięgać na ~6m (ale leki zapas nie zaszkodzi, wiadomo). Czyli jakieś 3x11-3x12?
Co kupować?
Pracowałem na pozyczonych drabinach, i jakiś rozklekotany noname to był dramat i śmierć w oczach i pełno w gaciach. Na 6m miałem uczucie jakbym po pijaku wlazł na maszt w Raszynie, tuż przed jego zawaleniem
Za to na jakiejś Krauze robiło się o wiele pewniej i wygodniej. Ale jak sprawdzam ceny to nie wiem czy taką muszę mieć ;)

Czy te polskie (?) tanie (w sensie 300-400pln) są takie wiotkie i niestabilne z zasady, czy ja miałem jakąś zwiędłą sztukę, czy jest coś co warto kupować? Czy "tanie serie" z krausse też są takie gibające się (więc nie warto przepłacać za firmę) czy jednak trza te 1.5k wyrzucić za kilka wytłoczek z Alu?
#budujzwykopem #narzedzia #drabinyswiata? #budownictwo
hrumque - Dudowlane mirki doradzcie - drabina typu pic rel.
Potrzebuję sięgać na ~6m ...

źródło: comment_R3ErQqNIVXl7MFpDlrIbQx2A9yrn7lIP.jpg

Pobierz
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
musisz ignorować to co dociera z twojego błędnika

@Akira: błędnik mogę ignorować ale ciężko ignorować jak wiertarką zataczasz zygzaki i trafić nie idzie :)
@hrumque: Krauze jak najbardziej ok, ale dla mnie za ciężka (za to stabilna). Używam wysłużonej firmy ELKOP (czeska czy tam słowacka) do trafienia w casto. Jak dla mnie idealna ciężar do stabilności 10/10.

Ze względu na charakter pracy jaki wykonuje, przestawiam drabinę 50x dziennie i ze 4 razy na auto i z powrotem. Przy krause 3x12 łapy odpadają po takiej dniówce.
@hrumque: No to elkop, tylko ciężko znaleść taka 3x11/3x12 na necie. Jakbyś się uparł i znalazł to podrzuć linka bo ta moja ma z 10 lat i luzy rzędu 3cm przy podstawie (amelinum się wyrobiła na mocowaniu śrub podstawy z reszta)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Trzy-cztery stówy to nie pieniądz. Może po prostu nie da się w tej cenie wyprodukować i sprzedawać porządnie wykonanej drabiny?

@FlameRunner: dlatego się pytam. Bo może się da, (bo w sumie w tej cenie to mogły by byc solidne profile systemowe 40x40 i z nich zmontować drabinę) tylko taka np Krauze jest przeplaconym ajfonem wśród drabin i są gdzieś drabiny xaiomi za 1/4 ceny a lepsze ;)
@hrumque: jak jeszcze biegałem po dachach w 2011 kupiłem to https://www.alve.pl/typ/drabiny-aluminiowe/drabiny-czesciowe-uniwersalne/drabina-aluminiowa-profesjonalna-forte,240,326,4973, mam ją cały czas. Plusy rock steady, nigdy się na niej nie bałem a stawiałem ją w dziwnych konfiguracjach i kątach, minusy droga, ciężka, do rozstawienia samemu męczarnia 2 osoby potrzebne.
cysiekw - @hrumque: jak jeszcze biegałem po dachach w 2011 kupiłem to https://www.alv...

źródło: comment_vcDwYnX4kceZD18WpmLDPCnzXfgRbhK5.jpg

Pobierz
@cysiekw: Łogurwa ale bydle, takiej to nie zmieszczę (schowam) w pozycji złożonej do garażu ;)
No i nawet "mała" 3x12 waży: Ciężar [kg] 26,6
ale dzięki śliczne za wskazówkę.