Wpis z mikrobloga

Hejka miraski pytanie dotyczące #hoi4 nie do końca umiem w dywizję wiem że powinno się budować dywizję o rozpiętości 40, 20 i 10jakies smietniki. Pytania są następujące:
1. Jak duże budować dywizje klasycznej piechoty? 40 czy 20? Ppanc i Arta jako liniowe czy tylko na wsparciu?
2. Jak duża powinna być dywizja pancerna? 20/40? Ile czołgów (jaki rodzaj?) Ile Moto/mechów? Arta samobieżna czy na wsparciu?
3. Jak budować armie? Np 16 piechoty 8 czołgów czy jedna armia full piechota, jedna full tanki?
  • 4
@Leszardo tyle razy już temat był walkowany na tagu że nie chce mi sie znowu pisać, chodz sam kiedyś o to pytałem (właściwie co dlc)

Tak jak kolega @Hakunamatata57 napisał.
Piechota klasyczna 7/2 tj. 7piechota/2arta i masz wtedy rozpietosc 20.
Co do pancernych to rozpietosc 40 i obczajaj jaka konfiguracja batalionów da Ci najwieksze przełamanie.
Co do armii to również jak kolega Mirek wyżej napisał. A jadnostkami pancernymi najlepiej sterować micro i
@Leszardo:
1. Wielkość dywizji piechoty jakich będziesz używał zależy od wielkości przemysłu i manpowera państwa którym grasz. Do tego zależy jeszcze przeciw komu walczysz, np grając Niemcami aby zająć Polskię, Beneluks, Francję i UK wystarczy 20. Atakując ZSRR dobrze jest mieć 40, ale z racji tragicznej infrastruktury najlepiej jest trzymać większość piechoty na 20.
Dużo graczy używa arty liniowej w 20', ale ja osobiście tego nie pochwalam.
Moje 20': 10x piechota