Wpis z mikrobloga

Witam was. Założyłem nie dawno konto pierwsze w PKO BP Jako iż jestem kompletnie zielony mam kilka pytań.
1. W jakim czasie karty zostaną przysłane?(visa/naklejka na telefon mc)
2. Jak płacić zbliżeniowo poprzez naklejke?(apka iko)
3. Czy muszę dokonac transakcji w sklepie czy wpisać tylko pin aby aktywować karty
Dziękuję za odp
Nie hejtujcie ;l
#pkobp #pko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 22
  • Odpowiedz
@Pablitoo2003: Ja czekałem chyba tydzień, jeżeli chodzi o aktywacje karty musisz iść do sklepu i kupić cokolwiek (W moim przypadku poniżej 50zł bez pinu), gdy wcześniej próbowałem kupić abonament bez aktywacji karty nie poszło.
Co do 2. nie mam pojęcia bo nie korzystam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
Tez miałeś na początku ze karta nieaktywna? Z tego co wiem przyjdzie pin i mam go aktywować i potem isc do sklepu i zapłacić normalnie kartą ( z pinem)
  • Odpowiedz
@Pablitoo2003: z reguły jest tak że karta jest przyklejona do kartki na której masz opisane możliwości aktywacji.
Aplikacja, system, infolinia, bank.

Najprościej przez system oczywiście.

Pierwsza transakcja powinna być przez chip więc najlepiej w bankomacie. Obejdzie się bez kompromitacji jakby coś nie wyszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pablitoo2003: Czekaj, czekaj. Naklejka zbliżeniowa nie ma nic do płatności zbliżeniowych przez appkę. Jeżeli chcesz płacić przez aplikację to musisz mieć NFC w telefonie. I wtedy nie potrzebujesz naklejki zbliżeniowej. Jak nie masz NFC to naklejkę możesz nakleić gdzie chcesz, to normalna karta zbliżeniowa.
  • Odpowiedz
@Pablitoo2003: standardowo czasowa blokada dostępnych środków jest związana ze specyfiką autoryzowania operacji kartowych. Dostępne środki są blokowane na poczet przyszłego rozliczenia operacji. W przypadku braku rozliczenia operacji w terminie 7 dni, środki zostają odblokowane automatycznie.
  • Odpowiedz