Wpis z mikrobloga

Mirki od #komputery #pcmasterrace Ostateczne podejście do modernizacji:
Padło na najtańszą opcję płyty pod #amd x570

Ryzen 5 2600 (na start)
G.Skill Ripjaws V DDR4 16 GB 3200MHz (2x8GB)
SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2
MSI X570-A PRO

Do tego ze starego:

Gigabyte GeForce GTX 960 OC 4GB GDDR5
Thermaltake Smart Se 530W 80+ Bronze

Z tego co czytałem to płyta ma problemy termiczne z potworami 12/16 rdzeni, poza tym jest całkiem ok. Niestety pamięci nie ma na liście w specyfikacji więc mam pytanie czy 3200MHz pójdzie z kopyta bez żadnych kombinacji?

Do tego stary zasilacz ma dodatkowe zasilanie CPU 2x4 a z tego co się wyczytało to powinno wystarczyć...

Budżet w max już przekroczony o około 200 zł więc proszę już bez komentarzy typu lepiej dołóż.. :)

Wołam też @Szop_Praczowaty który udzielał się w ostatnim moim pytaniu :)
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@LostHighway: żyj teraźniejszością a nie przyszłością. Weź tańsza płytę na b450 i ryzena 3600. W przyszłości przejdziesz na nową podstawkę amd lub intela jak się ogarna
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: u mnie te ripjawy chodza na 3200 cl14 z ryzen 2600x na b450 i nie słyszałem zeby komuś nie poszły tymbardziej ze OP chce płytę x570 jak juz miałbym brać cos innego w tej cenie lu taniej to Ballistix Sport LT 3000 cl15 <- potrafia zrobic 3300cl14.

@LostHighway: ja bym wstrzymał sie z wchodzeniem w x570 ze wzgledu na cene i zaczekal na b550/brał b450
  • Odpowiedz
@kysko: Też nie chcę bawić się w wymianę za jakiś czas. Mam na głowie inne wydatki i myślę, że w ciągu 2-3 lat co najwyżej dołożę ram/zmienię ssd lub procek. Płyta jako platformę posłużyła by tak z 4-5 lat (jak ostatnia) dlatego zacząłem celować w tą z x570.
@Megawonsz_dziewienc: Co do tematu pamięci to domyślam się, że to zależy po prostu od sztuki. Jednemu ten model zadziała, innemu
  • Odpowiedz
@LostHighway: ja bym sie zastanowil nad tą płytą. sam ja kupilem do 3700x i moze samo to ze padla po 2 tygodniach to kazdej moze sie zdarzyc, ale tak beznadziejnego biosu to jeszcze nie widzialem. Serio ja nie mam pojecia jak mozna cos tak nieintuicyjnego zrobić. Teraz to bym chyba doplacil do jakiegos asrocka albo gigabyte.
  • Odpowiedz
@bendyz: Piszesz o MSI? Chyba tak, czytałem o tym, że UEFI nie jest dopracowane. Można się na to wkurzyć ale ja nie zamierzam tam często przebywać, dlatego zależy mi na platformie, która bez zbędnych kombinować obsłuży mi procka, pamięć w 3200MHz, grafikę w PciEx w 3.0 i może w przyszłości 2xM.2 + żeby się nie grzała :)

Lubię spokój i też nie chcę bawić się w OC, profile i jak
  • Odpowiedz
@LostHighway: no niby tak, ja tez tak mam ze sobie wszystko poustawiam i zostawiam w spokoju, ale inicjalne ustawienie czegokolwiek to droga przez mękę. Raz mi sie udalo tylko ustawic tak zeby procesor mial poprawne zegary, zwykle wpadał w jakis tryb oszczędzania energii ze zegary dochodziły do 3,6ghz. Musiałem zrobic reset biosu i później juz nie moglem ogarnac jak ja to poustawiałem. Nie wiem wydaje mi się że jestem osobą
  • Odpowiedz