Wpis z mikrobloga

Potrzebuję waszej #pomocy, drogie mirki.

Poszukuję rozwiązania hostingowego (VPS, dedyk lub najlepiej chmura).

Wymagania:

- wysoka stabilność łącza (gwarancja minimum 99,9% uptime, packet loss na poziomie nie większym niż 0,5%)

- rurka... no, 40Mbit to zdecydowane minimum. Dodatkowe GB nie powinny kosztować więcej niż 0,05 zł/GB (oczywiście oprócz całościowej kwoty, którą podam za chwilę). Spodziewam się zużycia transferu na poziomie 300GB/mc

- wydajność procesora jest dla mnie szczególnie ważna, gdyż na serwerze będzie przez praktycznie cały czas dekodowany i kodowany dźwięk w realtime... 2 rdzenie po 2GHz - 3GHz IMO powinny wystarczyć...

- dysk, hm, tak ze 50GB z możliwością powiększenia w rozsądnej cenie

- 2 GB RAMu

Najlepiej chyba wychodzi chmura... Najwięcej ruchu spodziewam się wieczorami - wtedy płacę (w oktawave) 0,16 gr za godzinę w netto, a gdy ruch nieco ucichnie, stawka automagicznie spada do 0,06 gr netto, ponadto mogę dynamicznie dostosować ją (chmurę) do swoich potrzeb.

Za to wszystko nie chciałbym zapłacić więcej niż 150 zł brutto. Co możecie mi polecić w tej cenie?

#hosting #oktawave #e24cloud #vps
  • 15
@surma: hej, sprawdz ultimahost... nie bede sie rozwijal na temat tej firmy, ale ze swojej strony polecam - na wiekszych forach o tematyce hostingowej mozna znalezc multum informacji oraz opinii, a takze kody rabatowe ...typu 50% mniej itp.
@ksionc: Nie, z OVH (ani tym bardziej kimsufi) nic nie chcę. Czemu? zerknij na mojego bloga, jest w moim profilu :]. Po drugie lokalizacja, bo pingi też mają spore znaczenie. Polska, niemcy lub holandia.
@surma: sprawdź to o czym napisałem wyżej, może akurat podpasuje ...okres testowy lub wykupienie vps z rabatem na 3 miesiace w celach testowych za wlasciwie rownowartosc dwoch czy trzech paczek fajek :P
@surma: Ultimy nie znam, aczkolwiek jeśli coś pewnego i sprawdzonego, a nie jakiś noname i krzak typu ultima, to pozostaje hetzner i nie ma innego wyjścia - http://www.hetzner.de/hosting/produkte_vserver/vq19

Aaa i przypomniało mi się, że w Olsztynie mają bardzo dobrą serwerownie (a nie jak większość hostingów w Polsce - w hetznerze heheh) https://www.sprintdatacenter.pl/ i tam możesz się z nimi dogadać chyba odnośnie konfiguracji maszyny. Chyba że podpasuje Ci ta nieco droższa ECO.
@ksionc: hm. trochę drogo. w oktawave zamykam się w 110 zł brutto(!), a może i nawet ciutkę mniej - zależy od wskazań autoskalera... nie mniej dzięki...