Wpis z mikrobloga

Mirko fachowcy pomóżcie. ()/
Chcę zamontować w mieszkaniu ościeżnice i drzwi drewniane, sosnowe bo w takim klimacie urządzamy mieszkanie. Czy po za względami estetycznymi są różnice pomiędzy sęcznymi a bezsęcznymi ościeżnicami? Jak to jest z odkształcaniem się drzwi czy futryn z drewna naturalnego, prawda to? Czy jest to wada która sprawi że trzeba wymieniać drzwi częściej niż takie z papieru [] #stolarstwo #remontujzwykopem #design
Pobierz Sibikk - Mirko fachowcy pomóżcie. (ⴲ﹏ⴲ)/
Chcę zamontować w mieszkaniu ościeżnice i d...
źródło: comment_tGOk2sJubIwZfMuJXQuKv0yCahLF3vkY.jpg
  • 4
@Sibikk: Też zastanawiałem się nad drzwiami sosnowymi ale jednak zrezygnowałem bo trzeba było lakierować samemu. Co do odkształcania to jeśli drewno jest klejone to nie powinno się odkształcać a różnica w drewnie sęcznym i bezsęcznym jest taka że sosna ma z natury sęki i desek sęcznych z bala jest więcej niż bezsęcznych. Czasami taki sęk lubi wypaść ale musi to być sęk równy, przestrzałowy i duży, zazwyczaj takie się wycina i
@Sibikk: To zależy, czy chcesz samemu te drzwi robić :) Najlepiej jak znajdziesz jakiegoś stolarza starszej daty, który suszy drewno u siebie (po suszarni całkiem inaczej się zachowuje). Drewno należy odpowiednio pokleić, poskładać na wpustach i nic się nie powinno z nim dziać. Oczywiście dobrze zabezpieczyć przed robakami, pomalować, polakierować - będzie git. U siebie w domu mam stare, 60 letnie drzwi świerkowe, które prowadzą do budynku gospodarczego. Mam też nowe,