Wpis z mikrobloga

Już po Ekstraklasie, więc można znowu wrócić do pisania o znanych kibicach ekstraklasowych klubów ( ͡° ͜ʖ ͡°).

ŁKS Łódź w końcu wrócił do Ekstraklasy! A wraz z nim wrócili kibice (którzy jeśli chodzi o % zapełnienia stadionu wykręcają jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą, frekwencję w Ekstraklasie), a wśród kibiców ŁKS-u znajdzie się parę znajomych twarzy. Marcin Gortat, czyli do tegorocznych Mistrzostw Świata tak naprawdę jedyny polski koszykarz, który był rozpoznawalny przez więcej ludzi niż tylko fanów kosza. Pierwszy Polak, który wygrał finał konferencji NBA! Całkiem fajny kibic, choć kibice naszej koszykówki różnie odbierają Marcina.

Do fanów ŁKS-u należą też:
- Bartosz Kurek, gwiazda polskiej kadry w siatkówkę, mistrz świata i Europy.
- O.S.T.R. czyli jeden z najlepszych i najbardziej znanych polskich raperów.
- Michał "Misiek" Koterski, to ten aktor co podszywa się pod Roberta
- Michał Wiśniewski z Ich Troje

Piast Gliwice pod względem kibicowskim jest drużyną podobną do Korony Kielce. Tj. był zbyt słaby, zepchnięty na margines (nawet w swoim mieście) i przez to nie ma zbyt wielu kibiców. Tym mniejsza więc szansa na to, że wśród tych, którzy są będą jacyś znani.

Wydawałoby się, że w odwrotnej sytuacji jest Pogoń Szczecin. Największy klub w regionie, w promieniu 200 kilometrów nie ma większego. A znani kibice? Brak. A przynajmniej nie ma takich, którzy pojawialiby się na meczach lub przyznawali do kibicowania Pogoni w wwyiadach. Może wynika to z tego, że Szczecin jest dość odległym miastem i jak ktoś z niego wyjeżdża to już nie wraca? Nie wiem, ale wiem, że znanych kibiców Pogoni nie znalazłem co mnie zaskoczyło.

Ostatnim klubem, który weźmiemy dziś na tapet jest Raków Częstochowa. Już we wcześniejszym wpisie o Legii Warszawa wspominałem, że za kibica Rakowa uznaje się Muniek Staszczyk. I niestety znów, poza znalezieniem informacji o tym, że jakiś kibic Rakowa próbuje rozkręcić fanklub tego klubu w Sydney nie udało mi się znaleźć więcej informacji o sławach kibicujących Rakowowi :(

Częstochowianie, szczecinianie i gliwiczanie. Weźcie przekonajcie jakichś znanych ludzie ze swoich miast do chodzenia na stadion xD

Nie ma nic złego w pasjonowaniu się polską piłką ʕʔ

#ekstraklasajestokay #ekstraklasa #pilkanozna
Pobierz Bartoni - Już po Ekstraklasie, więc można znowu wrócić do pisania o znanych kibicach ...
źródło: comment_HErgEHQZhb9clorg73mez9ODxAzskRCU.jpg
  • 2