Wpis z mikrobloga

Chciałbym sobie batony z ksylitolem i np białkiem o smaku białej czekolady robic, oczywiscie w to slonecznik i platki owsiane górskie - ale moje pytanie czy te białko np https://sklep.kfd.pl/kfd-premium-x-whey-wpi-wpc-wphgold-mix-540-g-p-4397.html te jest polecane? W sensie nie jestem jakims zapalencem silowni po prostu chcialbym uzyskac dobry smak batonikow i zeby były białkowe ale pytanie jest czy one skladową są ok? Mają tam cukier? Bo chyba maja zdrowe zamienniki nie? Bo jak mają cukier to wole tego nie kupowac.. Szkoda ze nie ma białek opartych na ksylitolu

dajcie jakies opinie albo doradzcie cos lepszego

#dieta #silownia #bialko #kfd #mirkokoksy
  • 3
  • Odpowiedz
@Seba_Kot: Panie Sebku, tu mam pytanie odchodząc od tematu lekko. Ile cukru/100g dla białka to odpowiednia ilość? Znaczy wiem, że im mniej tym lepiej, ale taka granica normalności.
  • Odpowiedz
@Bartezwon: Jeśli odżywka nie ma dosypek dekstrozy, maltodekstryny lub maślanki w proszku (czytaj: w cholerę laktozy), to zawartość powinna oscylować w max. w granicach 7-8g. No chyba, że producenci stosują koncentraty o niższej zawartości białka (np. 65%), wtedy siłą rzeczy zawartość cukrów będzie wyższa.
  • Odpowiedz