Wpis z mikrobloga

@gierape: Przepisy drogowe to nic innego jak lewacki wytwór, mający krępować prawdziwą wolność. Ustępowanie pierwszeństwa ubliża człowieczej godności.
  • Odpowiedz
@gierape: Fakt faktem, poczucie bezpieczeństwa pozwala na dużo więcej. Są tacy, którzy myślą - zrobię x (przyspiesze, manewr), przecież mam pasy. Jeszcze jedna ciekawa sprawa, będąc w autobusie nie masz pasow.
  • Odpowiedz
Fakt faktem, poczucie bezpieczeństwa pozwala na dużo więcej. Są tacy, którzy myślą - zrobię x (przyspiesze, manewr), przecież mam pasy. Jeszcze jedna ciekawa sprawa, będąc w autobusie nie masz pasow.


@rothejro: Błąd w założeniu - ludzie, którzy wykonują niebezpieczne manewry nie robią ich, bo czują się bezpiecznie. Robią to, bo zakładają, że wypadek to coś co przytrafia się innym i "ja przecież uważam". Zwyczajny brak wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego.
  • Odpowiedz
@aksal89: Zauważ, że bezpieczeństwo wpływa na wyobraźnię i myślenie przyczynowo-skutkowe. Mając większe, można sobie pozwolić na dużo więcej.

@norivtoset: Niektóre grupy nie mają obowiązku zapinania pasów jeśli ich nie ma. Nawet miejsca stojące nie zdejmują z odpowiedzialności.
  • Odpowiedz