Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 78
@matixrr: Oglądałem ostatnio powtórkę skoku Małysza chyba z Trondheim to rzeczywiście przy wietrze 5.5m/s normalnie chorągiewka i #!$%@? Adam. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@radziuxd: bo wtedy mieli normalne stroje odpowiednie do panujących warunków to właśnie za sprawą Małysza fis zaczął psuć ta dyscyplinę mało tego jest przez to duże więcej wypadków mam nadzieję że kiedyś to się zmieni i wroca do dawnych czasów
  • Odpowiedz
@Misiek0987: Widzę, a w trzech innych prawie 8, nie zmienia to faktu, że przy 5.5m/s też nie byłoby mowy o skakaniu. Okej może nie odwołaliby konkursu, ale zawodnicy siedzieliby na belkach po 5 minut wchodząc i schodząc.
  • Odpowiedz
bo wtedy mieli normalne stroje odpowiednie do panujących warunków to właśnie za sprawą Małysza fis zaczął psuć ta dyscyplinę mało tego jest przez to duże więcej wypadków mam nadzieję że kiedyś to się zmieni i wroca do dawnych czasów


@trinty: fakt wtedy stroje przypominały bardziej dresy, a teraz byle milimetr za dużo odstaje gdzie nie wolno i dyskwalifikacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@matixrr: z tym skakaniem po pijaku to chodzi Ci o Jane Ahonen'a? :)

@Ciema: strzelam że tak, a w ramach ciekawostki dodam że Ahonen skoczył wtedy na rekord świata, 240m ale niestety nie ustał ( ͡° ʖ̯ ͡°) Robił wszystko żeby go przypadkiem nie zabrali do szpitala bo mogłoby wyjść ze skakał #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@Fidelis: mniejszy opór w powietrzu sprawia, że rozwijasz większą prędkość i sumarycznie lecisz krócej. Do tego wiązania bolcowe, które są mniej stabilne, ale "szybciej" się je układa podczas ladowania. Do tego odejście od treningu siłowego na rzecz dynamicznego. Wszystko to sprawia, że na większe przeciążenia skoczek ma mniej siły + trudniej utrzymać równowagę.
  • Odpowiedz