Wpis z mikrobloga

To zależy od tego jak się zużywa gitara i jakie są koszty jej renowacji. A opłacalność każdej inwestycji zależy od ceny, jakości i poziomu zużycia obiektu (w bardzo ogólnym sensie), który chcesz wynając lub kupić.

Jeżeli masz gitarę to chyba wiesz dlaczego warto kupić lepszą, bo jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać?

Ja mam nawet dwie. Chcesz kupić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Desstiny: ja zmieniłem gitarę po 7 latach grania - mostek zaczął odpadac, a ja częściej potrzebowałem nagłośnienia więc kupiłem taka z wyjściem na piec. Jeśli gitara ma prawidłową intonacje (stroi na progach) akcja strun jest znośna, nic nie odpada i nie potrzebujesz wzmacniacza to narazie odpuść. Jeśli masz ekstra kasę do wydania o chcesz coś co będzie "lepiej brzmialo" to do sklepu i kup coś co wg ciebie lepiej brzmi. Ja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Desstiny: ogarnij też gitary takamine/jasmine (bez elektroniki znajdziesz coś w budżecie) może fender, Yamaha, cort, samick - przy odrobinie szczęścia coś z litą płytą wierzchnią uda się kupić. Pamiętaj żeby odrazu w sklepie sprawdzić nie tylko brzmienie i wygodę gryfu, ale też wszystkie progi na wszystkich strunach czy nie brzeczy oraz intonacje (na 12 progu oktawa pustej struny, warto użyć elektronicznego tunera). Warto też dołożyć do sztywnego piankowe futeralu i zwracać
@Desstiny Twoje pytania są infantylne i świadczą o Twojej niewiedzy. Jeżeli w ten sposób będziesz zadawać pytania albo rozmawiać z nieuczciwym sprzedawcą możesz zostać uznana za łatwy łup. Chciała byś żeby ktoś Cię naciągną albo oszukał? Na pewno nie. Dowiedz się trochę więcej na temat sprzętu, który chcesz kupić we własnym zakresie albo zapłać komuś za jego pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu. Może podpytaj jakichś lokalnych muzyków czy pasjonatów na forach dyskusyjnych