Wpis z mikrobloga

Jaka najwęższa opona będzie właściwa dla standardowych obręczy roweru MTB - chodzi o rower Kross Hexagon V6. O obręczach wiem tyle, że to Kross R Disc.

Planuję kupić Schwalbe Marathon, tylko nie wiem czy to będzie 26x1,25 cala czy 1,5 a może aż 1,75.

#rower
  • 15
@Namib: Ja najbardziej skłaniałbym się do 1,25, ale właśnie obawiam się, żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto. Jutro pewnie spuszczę powietrze z jednej z moich opon (2.1 cala) i zmierzę suwmiarką wewnętrzną szerokość obręczy.
@Namib: Obecnie sklep odpada - zbyt duża odległość - jestem zdany na siebie :) Już jestem coraz bardziej przekonany do tego, że jednak uda się z tymi 1.25. Jeszcze tylko jutro sprawdzę tę obręcz. Dzięki :)
@piotrekkk: Weź się tu pochwal czy uda się czy nie, bo sam zastanawiam się nad włożeniem do swojego Rockridera 5.2 właśnie tych Schwalbe w 1.25. Ale też się boje czy nie będą za szerokie obręcze. Aktualnie mam Kenda Kwest 26x1.5 i problemu nie ma, ale tych 1.25 trochę się boje.
@Namib: Miałeś :) Teraz mogę się rozglądać za oponami. Dzisiaj chciałem sprawdzić jak szybko dam radę przejechać pewien dystans - 43 km wyszło ze średnią 26,1 km/h. Oczywiście, gdyby było mniej wietrznie i miałbym ciągle płaski teren to mógłbym jeszcze nieco wyśrubować wynik, ale... to tylko gdybanie :) Chciałem to sprawdzić teraz, bo na oponach węższych o około 1 cal powinienem mieć te kilka km/h więcej.
@Namib: @czef: @xpt: Mam już te Schwalbe Marathon 1.25. Dobrze dopasowane do mojej obręczy, czyli tabelka z linku, który umieściłem wyżej nie kłamała :) Niestety wygląda na to, że będę musiał szybciej pedałować, żeby osiągnąć taką samą prędkość - koło nieco się zmniejszyło z powodu znikomego bieżnika i innej konstrukcji opony.