Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#elektryka #smarthome #automatyka #automatykadomowa #inteligentnydom #zigbee #aqara
Szukam pomysłów na dodanie dodatkowego łącznika światła na przedpokoju w jak najprostszy i możliwie tani sposób. Obecnie mam tradycyjny żyrandol na 4 żarówki i tradycyjny 1-punktowy łącznik. Kucie ścian nie wchodzi w grę. Rozmyślam czy nie wejść w jakiś system automatyki domowej, zmienić żarówki na 'inteligentne', dodać 2 przyciski a łącznik zostawić na stałe włączony. Tym samym bym do tego mógł potem sobie dodać sterowanie ze smartfona, głosem no i opcje zmiany temp. barwowej, natężenia. Druga opcja to odbiornik podpinany pod żyrandol (słyszałem o f&wave) do tego 2 łączniki bezprzewodowe. Czy istnieją jakieś alternatywy do f&wave? Może nie warto się w to bawić i od razu iść w inteligentny dom? Czy w tym przypadku istnieje też cos takiego jak odbiornik pod żyrandol zamiast wymiany żarówek?
W jaki system inteligentnego domu warto wejść?
Co jest potrzebne żeby zacząć w moim przypadku, ale tak żeby później można to było ewentualnie rozbudowywać o kolejne pokoje, gniazdka, czujniki ruchu itp.
  • 8
@FastManPL czy ja dobrze zrozumiałam że masz do lampy doprowadzony przewód 3 żyłowy a chcesz sobie w żyrandolu rozdzielić żarówki na 2 przyciski niezależne czyli na 2 fazy?
@FastManPL to chyba najtaniej byłoby popatrzeć na żarówki Ikei na pilota, mają spory wybór. Wtedy można włączać je i pilotem i łącznikiem i w sumie schodowka jak się patrzy xD trzeba tylko obczaić czy da się zaprogramować pilota do obsługi więcej niż jednego odbiornika, bo to jednak 4 żarówki .
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FastManPL: Jeżeli chcesz sie później bawić w różnego rodzaju czujniki bezprzewodowe to obecnie chyba nie ma nic tanszego niz xiaomi. Mają też rozwiązania w postaci wlacznikow swiatel jak i samych zarowek rgb