Wpis z mikrobloga

#bitmex #kryptowaluty #bitcoin #renczniktrades

Ostatnie trzy swing longi BTC [z 8230, 7600, 7000] walnęły w SL, w sumie -5,5% portfolio, najnowszy scalp short z wczoraj [entry 7302] doszedł do dwóch TP [7206 - 25% i 7105 - 15%], ale niestety w nocy został zastopowany w proficie... Coś tam wpadło, będzie na Cheetosy.

ETH dalej otwarty od 189.65.

Wnioski ogólne: - Mogłem znaleźć lepsze wejście dla shorta BTC, w okolicy 7366, mój błąd. Co do ETH, trochę zakochałem się w moim trejdzie, a było tyle możliwości, aby go przyszortować jeszcze raz z innych kont..

--

Najnowsze plany:

Jak przewidywałem, poziom 7254 - 7320 stanowi bardzo dobry opór póki co i trzyma się nieźle.

BTC zaczyna iść w dół, a po drodze znalazłem, głównie na 15m i 1h, możliwości na fajne scalpy z ryzykiem 0.2% portfolio. Pierwszy ma bardzo bliski SL, więc profit może być ponad 10 w stosunku risk/reward, a drugi taki sobie, ale jak wybijemy się na wyższe levele, to będzie można "naprawić" jeszcze tego trade'a.

XBTUSD

1.
Avarage in: ~6870

Entry Orders:
1) 6895 - 15.789%
2) 6871 - 31.578%
3) 6859 - 52.631%

Take-Profit Orders (jeszcze dodam bliższe):
1) 7325 - 25.0%
2) 7613 - 15.0%
3) 8118 - 10.0%

Stop-loss Orders:
1) 6805

--

2.
Entry Orders:
1) 6720 - 100.0%

Take-Profit Orders (jeszcze dodam bliższe):
1) 7325 - 25.0%
2) 7613 - 15.0%
3) 8118 - 10.0%

Stop-loss Orders:
1) 6550 - 100.0%

Plany:
Poprzednie zaplanowane shorty 7615 - 7637, a później 8123 - 8140 na razie odkładam na bok, zobaczymy, jak zakończy się dzisiejszy dzień.

Jeśli chodzi o zaplanowanie jakiegoś swingowego longa, to czekam dalej jeszcze kilka dni, aż zamkniemy jakieś powyżej 7400.

Cały czas liczę na 5100 - 5600.

--

ETHUSD

Od 06.11 mam już otwartą pozycję z wstępnym entry 194.5, obecnie 189.65.

Dzisiaj obliczyłem sobie ile faktycznie dokładnie zarobiłem z fundingu i wyszło mi ponad 100% xD, czyli już zajeboza według mnie. Sama pozycja na tę chwilę (145.35) przynosi 467% zysku przy lewarze 20x. Jeżeli długo będziemy się utrzymywać w najniższym zakresie do 9k, to nie wiem co się stanie, ale zobaczymy.

Avarage in: ~189.65

Take-Profit Orders:
1) 168.35 - 20.0% ✅
2) 146.4 - 10.0% ✅
3) 134.7 - 5.0% ✅
4) 124.24 - 5.0%
5) 114 - 5.0%
6) 102.45 - 5.0%

Plany:
Planuję kolejnego shorta na drugim koncie z poziomu 169-172, jeszcze jedna możliwość mogłaby się pojawić w okolicy 160.5.

--

Jak coś się wydarzy będę wrzucał pod tym postem update'y. Chętnych mogę zawołać.

@CryptoMirek @BlackDave @public_html @gazpacho @lunax @tomosano @MysGG @yjkis @cockosova @WykopObserwujeCie @kml86 daliście ostatnio plusa, to może was zainteresuje.
Pobierz rencznik - #bitmex #kryptowaluty #bitcoin #renczniktrades

Ostatnie trzy swing long...
źródło: comment_8ej4jq75S46VoLb54QSzo5dZYzty2AGP.jpg
  • 27
@jurekogorek666: Na charting poświęcam pół godziny rano. Tygodniowo faktycznie mogę być na minusie 5-10%, ale ostatecznie miesięcznie jestem 10-30% na plusie, więc nie jest źle, a kilka razy do roku zdarza się okazja na wejście w trade dający ponad 100% zysku przy 1% ryzyka.

Wiem, że 90% trejderów jest rekkt, ale sami sobie są winni, bo popełniają wszystkie możliwe błędy, a później twierdzą, że to oczywiście cały świat jest winny, tylko
@rencznik: w mojej opinii to nadal zwykły hazard. Skuteczność widoczna jest dopiero po setkach/tysiącach transakcji, a Ty udostępniasz ich parę i to jeszcze nic nie znaczy. Możesz zarabiać 10-30% miesięcznie, ale przyjdzie kilka złych miesięcy -20% i zmiecie cie zwyczajnie z planszy. Niejeden zwykły Janusz myślał, że złapał pana boga za nogi i potrafi oszukać system, ciągle zarabiać na "grze", a potem kończył na huśtawce bez oszczędności/z długami.
@jurekogorek666: Nie ma takiego wynalazku jak złe miesiące. Jest risk managment, jest możliwość shorcenia. Po co tracić?

Wiem w 100% o czym mówisz (polecam na Telegramie - https://t.me/rektplebs - gdzie wrzucają ciągle cytaty tego typu Januszy), dlatego nic nie mogę zrobić, aby Ciebie przekonać do czegoś, bo i po co? Będę wrzucał przez kilka miesięcy, to wyrobisz sobie zdanie.

@Dantte: -6% mam ze swingów, mam risk średnio dla swingów 2%,
@Lysyn: niby wstyd, ale jaka odwaga i szczerość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rencznik: rób co chcesz, ale matematyki i prawdopodobieństwa nie oszukasz, na świecie nie ma darmowych 30% co miesiąc, Twoja praca i zyski to złudzenie, ale zdasz sobie o tym sprawę dopiero gdy będzie za późno.
@Lysyn: Niech zgadnę. #!$%@?, wysokie entry, na topie/bottomie, zbliżanie się do SL, "o #!$%@? nie mogę tyle przegrać", dokładanie aż po brzeg kielicha, dojście do likwidacji i ostatecznie #!$%@? pozycji?
@jurekogorek666: Skoro ktoś przegrywa, ktoś musi wygrywać. A moje bitki, to nie jest jakaś władowana prywatna kasa, tylko dawno temu kupione kilka BTC w różnych celach, które zyskały mocno na wartości. Nigdy nie kupowałem BTC do tradingu.
@rencznik: właśnie jakby te pozycje pozamykał..., a ja dokładałem żeby likwidacja była trochę niżej. Liczyłem że odbije to był upadek po raz pierwszy strata jakieś 25%
Najlepsze że jak już straciłem zyski to zamiast wyjść to nie wiem co mnie podkusiło że skoro wcześniej się udało to teraz też musi. Szkoda gadać. Pociesza mnie tylko myśl że znam osoby które serio brały kredyty na to gówno.
Zarobić można na tym nieźle,
@pigularz: Od płatnych grup premium z rzekomo zajebistymi sygnałami + lekcjami itd. Niestety niemal wszystkie tego typu grupy to gówno.

Kopiują od siebie sygnały, znaczna większość polega na podążaniu za trendem i kończy się SL albo ewentualnie przeciętnymi zyskami. Tam trochę liznąłem temat zarządzania ryzykiem, ale sama wiedza na temat tradingu była bullshitem rodem z książek typu "ABC Inwestowania". Tam się spotkałem właśnie z zarządzaniem ryzykiem pierwszy raz.

W międzyczasie poznałem
@rencznik: no nareszcie jakiś mądry człowiek na tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja dalej na tagu #bukmacherka nie potrafię ludziom przemówić do rozumu, że u polskiego buka z 12% podatkiem obrotowym na plecach nic nie ugrają, liczy się tylko matematyka, nawet jak nie wiadomo jakie jest prawdopodobieństwo to ono jednak zawsze występuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakby ludzie zrozumieli co to jest EV