Wpis z mikrobloga

69DWR / 173 km ~ Busan

303 528+173 = 303 701

Został mi ostatni odcinek mojej koreańskiej trasy i tak się szczęśliwie składa że jest to również ostatni słoneczny dzień w Korei! 

Wczoraj napotkany przypadkiem amerykanin Paul powiedział mi że według jego map mamy ostatni duży podjazd i potem płasko aż do Busan. Nie mógł się chyba bardziej mylić bo co godzinę pojawiał się kolejny podjazd i każdy gorszy od poprzedniego ;-) 

Dzisiaj wszystkie pieczątkowe punkty były przy trasie więc nie miałem problemów z ich znalezieniem i udało się wykręcić ładny wynik ;-) 

Do rowerowego centrum certyfikacji w Busan docieram 10 minut po oficjalnym zamknięciu. Drzwi były jednak otwarte bo obsługa żywiołowo próbowała wytłumaczyć pewnemu koreańczykowi że nie może dostać certyfikatu ze względu na brak niektórych pieczątek. 

W końcu Pan rowerzysta mocno niepocieszony odpuścił i mogłem podejść do stanowiska. Próbowali mnie wyprosić bo już po godzinach pracy ale po tym jak powiedziałem że jutro opuszczam Koreę zlitowali się i dopełniłem formalności!

Wszystko się zgadzało więc otrzymałem certyfikat oraz medal ;) Szkoda tylko że dla obcokrajowców nie grawerują medali ale i tak jest pamiątka! Certyfikat "Cross country cycling road" zdobyty! 

Następnie pojechałem do hostelu gdzie miły właściciel spytał czy nie będzie mi przeszkadzać jeśli dostanę własny pokój z 6 łóżkami… nie przeszkadzało mi ;-) ogarnąłem się i ruszyłem na zwiedzanie Busan. 

Gdy wchodziłem do jednej z knajpek ktoś klepnął mnie w plecy. Nie wiem jak to możliwe ale w 5 milionowym mieście odnaleźli mnie Szwedzi! Dokładnie ta sama para, która pomogła mi z promem między Chinami a Południową Koreą! Podobno łatwo mnie rozpoznać w tłumie bo jako jedyny posiadam zarost ;-) w dodatku mocno niesforny ;-)

Pozwiedzałem w nocy ile dało radę i udałem się na spoczynek. Jutro wielki dzień! Mam w planach zobaczyć pewne miejsce z mojego ulubionego koreańskiego filmu oraz co ważniejsze czas ogarnąć prom na kolejną wyspę… wkrótce Japonia! 

#rowerowyrownik #wyprawaramenowa #korea #podrozujzwykopem #rowery
sigma - 69DWR / 173 km ~ Busan

303 528+173 = 303 701

Został mi ostatni odcinek moje...

źródło: comment_neqMUi78Pv6E9yryNFhAAE9E97gvsvO1.jpg

Pobierz