Wpis z mikrobloga

Czy mieliście może do czynienia z firmą Globaleco z Gdyni? Mieliśmy w mieście spotkanie na temat #fotowoltaika i dostałem ofertę na instalację Bauer z falownikiem solaredge moc 4,16 kWP na 24,7k brutto przed dotacjami/ulgami. Od dawna jestem zainteresowany panelami i prawie jestem zdecydowany, na takich warunkach inwestycja zwróci się po ok. 8 latach nie uwzględniając zmian cen prądu.

Ma może ktoś z nimi doświadczenie?

#ogrzewanie #oze #pomorskie
  • 11
@kbslw: Z moich doświadczeń wynika, że instalacja przy wyborze Solaredge i optymalizatorach można zejść z ceną gdzieś do niecałych 5000 zł za kWp. Jeżeli zaś chodzi o tańsze komponenty to przy około 4 kWp do osiągnięcia jest cena zbliżająca się do 4000 zł, a przy nieco większych mocach (u mnie okolice 6,5 kWp, dach blacha trapezowa), uzyskałem wyceny w okolicach 3700 zł brutto za kWp.
@mendium dach płaski

@JohnnyFajf spróbuję poszukać jeszcze tańszych ofert, ale po przeanalizowaniu już kilku otrzymanych mailowo i wyliczonych na szybko z kalkulatorów wychodzi że za instalację monokrystaliczną z dłuższą gwarancja i tym aby każdy panel pracował oddzielnie, po dodaniu 5000 z mojegoprądu i 3000 ulgi podatkowej otrzymam te 4000/kW.

Czekać bym nie chciał bo i tak już długo czekam, a szkoda tracić kolejny rok na to, bo znając życie ceny spadać nie
@kbslw: Fałownik solardega z optymalizotorami daje się do dachu gdzie panele są montowane w dwóch różnych płaszczyznach. w przypadku dachu płaskiego i jednej płaszczyzny to zbędny wydatek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kbslw: pytanie czy solar edge ma sens na Twoim dachu. Jeśli tak to cena w miarę przyzwoita jak na se. Bez se można już zauwazalnie taniej zrobić np na froniusie. Prawda jest taka że zawsze jak ktoś zapyta to zaczyna się festiwal ściągania gaci, kto niżej.
@kbslw: panele i elementy tanieją a instalacje drożeją. Czekaj aż rynek się unormuje.
4,16kW to maksimum 2500zł rocznie, a ta instalacja powinna kosztować co najmniej 5000 taniej.

Nie ma sensu się ładować w coś co ma czas zwrotu 10 lat.