Wpis z mikrobloga

Ja mam dysonans poznawczy, bo nie wiem czy mam wierzyć, że tłuszcze nasycone są tak bezpieczne jak to mówi dr Mason. Niby są badania, które pokazują, że spożycie kwasów nasyconych wiazało się ze zmniejszaną długością życia, ale są zarzuty że korelacja nie oznacza przyczynowość. To komu ja mam w takim razie wierzyć? #dieta #dietakarniwora #dietaketogeniczna #dodzo
A i właśnie. Zarówno osoby na diecie keto mówią, że się lepiej czują, jak i ludzie którzy przeszli na wege, to kto czuje się w takim razie ma zdrowszą dietę i czuje się optymalnie dobrze?
  • 2
  • Odpowiedz
@konsonanspoznawczy: wszyscy po przejściu na nową magiczna dietę się leoiej czują, bo się oczytali, że tak powinno być, bo zaczęli wreszcie uważać na to trafia do im do mordy. A kwestia tłuszczy nasyconych, jeśli masz mało węgli możesz jeść ich więcej, jeśli zywisz się wysoko węglowodanowo, to ich szkodliwość rośnie geometrycznie
  • Odpowiedz
A i właśnie. Zarówno osoby na diecie keto mówią, że się lepiej czują, jak i ludzie którzy przeszli na wege, to kto czuje się w takim razie ma zdrowszą dietę i czuje się optymalnie dobrze?


@konsonanspoznawczy: tutaj problem polega na tym, że magiczne "czuję się lepiej" nie wynika koniecznie z tego, że keto/wege jest takie super, tylko, że ludzie często przesiadają się z żywienia się totalnym syfem (fast foody, masa
  • Odpowiedz