Wpis z mikrobloga

Zapraszam na dzisiejsze #pytanianaprawko!

Tag obserwuje już 26 Wykopków, a w poprzedniej ankiecie głos oddały rekordowe 323 osoby (ʘʘ).
W poprzednim wpisie wrzuciłem podsumowanie, jest gdzieś tam na dole po burzliwej dyskusji: klik.
Zasady znacie: poprawna odpowiedź oraz wyjaśnienie znajdzie się w jutrzejszym podsumowaniu. Zainteresowani podsumowaniem powinni zaplusować przeznaczony do tego komentarz.
Przy okazji ładnie proszę: nie wrzucajcie byle-jakich wyjaśnień z aplikacji do nauki zanim nie wrzucę wyjaśnienia pytania, one są mało wyczerpujące i często niezbyt klarowne. Ja staram się opisać całość jak najbardziej wyczerpująco, dlatego proszę o trochę cierpliwości :).

#prawojazdy
TheRealMikz - Zapraszam na dzisiejsze #pytanianaprawko!

Tag obserwuje już 26 Wykop...

źródło: comment_iBq5AdKgCr6OYg5Z6tFgbyS0hdSKyO57.jpg

Pobierz

W tej sytuacji wolno Ci kontynuować jazdę?

  • Tak 20.7% (39)
  • Nie 79.3% (149)

Oddanych głosów: 188

  • 11
  • Odpowiedz
@TheRealMikz: Takie trochę zbyt oczywiste to pytanie, nie ma tu żadnej kontrowersji. Znacznie lepsze byłoby pytanie kiedy można ruszyć po takim zatrzymaniu. Sporo kierowców czeka aż tramwaj zamknie drzwi lub ruszy, co wcale nie jest wymagane.
  • Odpowiedz
Podsumowanie:

Wyniki ankiety na chwilę obecną:
Tak: 23 głosy
Nie: 95 głosów

Poprawna odpowiedź: Nie

Uzasadnienie:

Na filmie widać tramwaj zbliżający się do przystanku tramwajowego, przy którym stoją najprawdopodobniej nieprawidłowo zaparkowane pojazdy (ciężko to ocenić po perspektywie filmu i niestety trochę słabej jakości, ale mam wrażenie, że stoją na "żmijce"). Po prawej stronie widoczna jest tabliczka przystankowa. Należy się spodziewać, że tramwaj zatrzyma się na przystanku celem wypuszczenia
  • Odpowiedz
@TheRealMikz: > "Istotny jest też czas zatrzymania. Ustawa nie precyzuje momentu, w którym wolno ruszyć. Dlatego całkowicie poprawnie i zgodnie z przepisami można ruszyć w momencie, gdy uznamy, że nikt już z tramwaju nie wysiądzie ani nie będzie do niego wsiadał (oczywiście ostrożnie, na jezdnię może wtargnąć jakiś spóźniony albo nieogarnięty pasażer). Można od biedy czekać aż tramwaj zamknie drzwi, jednak nie jest to konieczne w świetle przepisów. Najważniejsze jednak jest
  • Odpowiedz
oczywiście ostrożnie, na jezdnię może wtargnąć jakiś spóźniony albo nieogarnięty pasażer


@Bord: dlatego właśnie napisałem to, co powyżej. Jest to kwestia dyskusyjna i z tego powodu jak się obawiasz o spóźnialskich, to można zaczekać aż się drzwi zamkną. Myślę, że tocząc się na półsprzęgle zdążysz wyhamować nawet jakby Ci ktoś wbiegł pod koła. Jest zresztą odcinek "Jedź Bezpiecznie" dotyczący właśnie tego tematu. Tam prowadzący właśnie o tym mówi (żeby nie czekać
  • Odpowiedz