Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

mój laptop wymaga wymiany, ale nie bardzo się na tym znam.

Potrzebuje laptopa do w miarę sprawnego edytowania video ALE nie będzie to żadne 4K. Moje filmy to nagrywanie ekranu mojego laptopa w celu przygotowania szkoleń online, ewentualnie korepetycji. Także zwykłe HD wystarczy, nie potrzebuje żadnego potwora. 15 cali wystarczy, bo i tak docelowo będzie podpięty do monitorów. Z gier wystarczy, że zagram sobie w GTA V czy Wiedźmina 3, nawet nie muszą być na ultra.

Nie mam doświadczenia z sprzętem i nie wiem, co jest najważniejsze. Postawić na procesor, ram czy grafikę. Dysk chyba najlepszy będzie hybrydowy, ale nie jestem pewien. Podpowiecie coś? @Pustulka może pomożesz? Kwota to okolice 4000 - 5000zł

#laptopy #pcmasterrace #szukamlaptopa #komputery
  • 6
@balbinkowy: Skoro chcesz grać to równie dobrze możesz się pokusić o laptop z 1660 Ti, ceny się zaczynają od 3900 zł(i pewnie ten y540 by ci wystarczył, dołożyłbyś tylko drugą 8GB kość za 90-100 zł z allegro), i5-9300h ci wystarczy, ale jak masz taki budżet to możesz się pokusić o 6 rdzeniowe i7-9750h. Ram ci się bardziej opłaci dokupić na własną rękę na allegro i dołożyć samemu drugą 8GB kość, bo
Tak jeszcze dopytam: na aktualnym laptopie miałem win 8, który jest teraz win 10. Czy mogę go jakoś "przeszczepić" do nowego laptopa czy muszę kupić system z 450zł?