Wpis z mikrobloga

Jakieś mirki korzystają z #hackintosh do pracy na co dzień?

Zastanawiam się nad złożeniem czegoś w małej obudowie i postawieniem na nim hacka w przyszłości (na #amd Ryzen) do użytku głównie w pakiecie adobe i cinema 4D. Koncept wydaje się super, ale boję się trochę ile może być #!$%@? ze sterownikami do danego hardware/przy każdej aktualizacji systemu, ewentualne odmawianie posłuszeństwa przez software, no i zastanawia mnie awaryjność systemu/ilość bugów (wiem że zależy od tego jak dobrze będzie postawiony, ale ciekaw jestem opinii różnych użytkowników, szczególnie że dla mnie to byłby w ogóle pierwszy samodzielnie złożony PC).

Alternatywą jest #macbook Pro 16", i o ile wiadomo że nie będzie tak dobry w stosunku moc/cena, to jednak bezawaryjność systemu i sprzętu (inb4 klawiatura) zachęcają do tej opcji, i to chyba jeden z najlepiej wycenionych produktów jabłka w ostatnich latach.

Ktoś chętny podzielić się wrażeniami? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#apple #pytaniedoeksperta #komputery #macos
kocham_jeze - Jakieś mirki korzystają z #hackintosh do pracy na co dzień? 

Zastana...

źródło: comment_cz7W88dInDAiXQ3nUmwYW71JZvSkIcrP.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@kocham_jeze: ja korzystam, jak chcesz do adobe i ogólnie pod pracę grafika/wideo to nie bierz Ryzena pod MacOS, pełne wsparcie posiada tylko intel - niestety. Na Ryzenie możesz mieć problemy, gdy jak masz intela i ustawisz wszystko gucio to nawet nie wiesz, że korzystasz z hackintosha :D
  • Odpowiedz
@kocham_jeze: Co do komputerów na bazie AMD, zacytuję jednego z twórców oprogramowania dla naszych hackintoshy: AMD obecnie jest dla mnie jedynie dobrą zabawą, ale nic więcej. Można się z tym zgadzać albo i nie. Decydując się na komputer na bazie techniki AMD trzeba się jednak liczyć z problemami, jakie w świecie intela nie występują, w końcu Apple nie robi swoich komputerów na procesorach AMD.
  • Odpowiedz
@kocham_jeze: Gigabyte Z390 Gaming X, i7- 9700K, Gigabyte RX480 8GB Gaming X, DDR4 G.Skill Aegis 32GB 3000MHz, Tp-Link Archer T6E

Takiego mam hacka, wszystko śmiga, możesz lepszą grafę wziąć, ale tylko od AMD!
  • Odpowiedz
@czupryneq: ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie wiem czy jestem gotowy na bycie early adopterem, szczególnie, że nie jestem obeznany aż tak w te klocki. dzięki!

ale tylko od AMD


wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°) zainteresowałem się jeszcze zestawami SFFPC ostatnio, i to mnie głównie przekonało do hacka (wcześniej nie wiedziałem że można mieć mocnego i kompaktowego desktopa xD)
  • Odpowiedz
@kocham_jeze: Generalnie na AMD działa za pomocą Clover patchy większość rzeczy, ale są problemy.

Brak wirtualizacji (działa tylko VBox i Qemu) - pożegnaj się z VMware i Parallels, co jest istotną rzeczą.

Jakiś tam bottleneck w grach na GPU (tak słyszałem).

Brak power managamentu - generalnie na desktopach to jeden ***, ale jednak warto to mieć.

Niby macOS jest optymalizowany pod Intele, ale nie wierzę, że instrukcje które zawiera Intel i
  • Odpowiedz
@HoshiYamazaki: Dzięki, raczej zdecyduję się na intela jeśli już. A orientujesz się może jak sytuacja wygląda na catalinie? Ponoć wprowadzili zabezpieczenia które utrudniły trochę sprawę (numer seryjny systemu?)
  • Odpowiedz
@kocham_jeze: Stawiałem i na Cloverze, i potem przeniosłem się na OpenCore - generalnie mam config na gdrive, miałem problem gdzie system nie potrafił wstać i naprawiałem go następny dzień, ale na reddicie poszła jedna sugestia, flaga przestawiona, i system ruszył.

Ale generalnie mało kto stawia Hacka na OpenCore więc >Hackintosh Polska< i lecisz na Cloverze ;)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kocham_jeze: Postawiłem mojave w lipcu od tamtej pory zero błędów/zawiech itd., wszystkie aktualizacje ładnie wchodzą. Przeglądam właśnie tag bo planuję do cataliny zaktualizować.
  • Odpowiedz