Wpis z mikrobloga

Chcę nauczyć się spawać konstrukcje z profili stalowych, aby porobić sobie meble do domu, jakieś regały typu loft itp. Zaczęłam czytać o spawaniu i nie bardzo wiem która metoda będzie dobra do tego. Zależałoby mi na tym, aby profile były dobrze połączone, ale spawy później i tak mają być niewidoczne i chciałbym je zeszlifować.
Której metody spawania najlepiej się uczyć do takiej roboty: MIG/MAG czy TIG?
Czym później zeszlifować spawy w wewnętrznych kątach narożnika?
#spawanie #majsterkowanie
TesknieZaKotem - Chcę nauczyć się spawać konstrukcje z profili stalowych, aby porobić...

źródło: comment_3afDGLFgxmGjnywFGv0ODWd8HniGBD5d.jpg

Pobierz
  • 15
@TesknieZaKotem: MIG/MAG to jest dla ciebie, MMA odrzuc bo to jest spawanie elektroda, ciezkie brudne smierdzace i brzydkie

dalej masz MIG/MAG to jest to samo ale przy tym spawaniu uzywa sie gazu oslonowego i roznica miedzy MIG a MAG polega na roznicy gazu albo argon albo co2 albo mieszanka, roznie w zaleznosci od materialu , inny gaz dla stali inny dla aluminium.

Tig jest ok ale jest bardzo drogi, sama spawarka
@MILF
jeśli to tylko ma być stal czarna to kup cokolwiek.
Ja w 2007 roku kupiłem za 15 tys tiga bo miałem kasę nie mając pojęcia co to w ogóle jest. Wszyscy mówili że jestem idiotą bo kupuję coś na czym się nie znam i nie jest mi to do niczego potrzebne. Bo można przecież to zrobić o wiele taniej. Dziś 15 tys to ja zarabiam miesięcznie dzięki temu że nauczyłem się
@zielona_biedronka: Ale że w Norwegi spawasz czy jakieś usługi świadczysz, zamówienia robisz na miejscu? Bo jak ja tigiem spawałem nierdzewkę w Januszexie to zarobki były gorsze niż w budowlance. W końcu to olałem, bo kasa żadna, a praca mnie wkurzała i śmierdziałem oparami z metalu tak że się domyć nie mogłem.
W De na etacie. Dokładnie średnia z ostatnich 4 miesięcy 3350 euro netto + podatki w tym emerytura.
To trzeba było się w Januszexie wyszkolić i zatrudnić gdzie płacą za jakość. jak dobrze ogarniasz nierdzewkę to w Polsce powyżej 5k możesz zarobić. a na emigracji x3