Wpis z mikrobloga

Widzę, że osób zainteresowanych moimi sucharami pod tagiem - #yeloneckwaustralii jest więcej, niż się spodziewałem (o 90 ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Dziękuję bardzo za zainteresowanie.
Wczoraj była niedziela, tutaj w przeciwieństwie do Polski, nie mogłem iść do kościoła, ani posiedzieć z rodziną, bo musiałem iść do pracy #pdk Z pracy wróciłem po 13, ale do 18 pucowałem mieszkanie, bo oczywiście poprzedni lokatorzy tak je zapuścili, że szkoda strzepic ryja. Nawet garów przy wyjeździe nie umyli, więc musiałem myć ich brudy. Ogólnie mieszkanie bardzo fajne, całkiem nowe, ale z uwagi na specyfikę osób tu mieszkających - brudne. Odkryłem też, że razem z mieszkaniem dostaliśmy 2 rowery przypięte przy parkingu. Znalazłem 2 kaski w schowku i na kartce jest kod do zapinki. Raczej nikt na nich nie jeździł, bo opony mają kapcie, a łańcuch jest w kiepskim stanie. Trudno się w sumie dziwić, jest tu delikatnie mówiąc... gorąco.
Mieszkam na północnym zachodzie Australii w tej chwili i planuje tu zostać minimum 3 miesiące, może 6, zobaczymy. Kilka pytań na priv jest klasycznie - o zarobki. Przede wszystkim muszę zacząć od tego, że pracuję jako zwykły pracownik niskiego szczebla - w sklepie. Coś jak nasz "Lewiatan". Póki co, wykladam towar na półki, ale mam też nauczyć się kasy, piekarni i coś tam jeszcze, żeby móc się zmieniać z innymi. Ogólnie praca lajtowa. Na zmianie jest chyba z 6 osób, więc często jest tak, że chodzę po alejkach i udaje zarobionego, spoglądając na pełne półki zgrywając zamyślonego. Wracając do zarobków. Jestem na 5 roznych stawkach na raz, więc ciężko mi się odnieść. W kolejnym wpisie wytłumaczę o co chodzi i wrzucę "payslipa". Pierwsza wypłata będzie w środę, więc wtedy będzie wpis ze szczegółami.

Wybaczcie, jeśli jest chaotycznie, ale piszę z telefonu.
Zdjęcie przedstawia widok z okna. W oddali widać "kopalnię" soli, która pracuje 24h, 7 dni w tygodniu.
#emigracja #australia #podroze
I raz jeszcze, jeśli chcesz sledzic moje przygody w Australii, zapraszam na tag - #yeloneckwaustralii
yeloneck - Widzę, że osób zainteresowanych moimi sucharami pod tagiem - #yeloneckwaus...

źródło: comment_Yx5e77UE2Eydy5Iyqi9mNazjVs7rLlgm.jpg

Pobierz
  • 8
@yeloneck: ale nie za bardzo rozumiem. W jednej pracy na jednym etacie masz 5 różnych stawek? Czyli np. godzinową i co dalej? Czy wg pory dnia różnie płaca np. popołudniowa większa, nocna jeszcze większa itd