Wpis z mikrobloga

Bądź wykopkiem

Zobacz twitta Sylwii Spurek gdzie napisała że na Kongresie Kobiet jest poruszany temat nieodpłatnej pracy

Dwa zwoje mózgowe które masz pracują na najwyższych obrotach

UGA BUGA FEMINISTKI CHCO ŻEBY IM PŁACIĆ ZA MYCIE KUBKA MINIMALNO CO ZA GŁUPOTY

Kasuj wszystkie komentarze z podaniem źródeł z badaniami nt niedopłatnej pracy a prace ekonomistów porównuj do płaskoziemców

wykop fejs


Tymczasem w realnym świecie:

Polscy mężczyźni tylko 34 proc. swego czasu pracy poświęcają na niepłatną pracę w domu. Kobiety - aż 59 proc. Ogółem - kobiety pracują więcej od mężczyzn. Aż 77 proc. Polaków uważa, że najważniejszą rolą kobiety jest zajmowanie się domem i dziećmi

Jeżeli porównamy jego ustalenia z danymi ONZ, to okazuje się, że Europa różni się od całego świata niewiele. Kobiety w Unii pracują w domu średnio 22 godziny w tygodniu, mężczyźni – 9. Tutaj ten współczynnik wynosi więc 2,4.

.

Do poczytania
https://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=en&catId=1196&newsId=2492&furtherNews=yes
https://link.springer.com/chapter/10.1007/0-387-36218-5_17
https://en.wikipedia.org/wiki/Unpaid_work

#4konserwy #neuropa #bekazprawakow
Zgagulec - >Bądź wykopkiem 
 Zobacz twitta Sylwii Spurek gdzie napisała że na Kongres...

źródło: comment_ejweTct59MiVfkmkQf03IpsppGquo65X.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@wypok312: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Czyli prawackie urojenia jak zwykle.

A nie przyszło ci do głowy że osoby które poruszają ten temat są ciekawe jak a) ta praca wpływa na gospodarkę b) badają jak zmienia się liczba obowiązków domowych i ich podział między partnerami c) docelowo chciałyby żeby ta praca była dzielona równo między partnerów?

Bez żadnych pieniędzy z państwa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wypok312: @Zgagulec: Proste rozwiązanie - jak wejdzie się w związek z osobą tej samej płci, to nie ma problemu, źe któraś płeć pracuje więcej a inna mniej, bo obie osoby mają tą samą płeć ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@R187:

jak wejdzie się w związek z osobą tej samej płci, to nie ma problemu


God I wish, ale urodziłam się heterodewiantem i muszę z tym żyć teraz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@koroluk: Jeżeli ten temat jest poruszany od tak, bez celu i agendy, to dobrze. Jeżeli nie, patrz punkt pierwszy. Jeśli intencje które opisałem są fałszywe, to dobrze, jeśli są prawdziwe to będę z nimi walczył wszystkimi możliwymi sposobami, zmienię płeć, albo w ostateczności wyjadę -- jeśli się nie da wygrać na miejscu. Nie wiem o czym tu jeszcze rozmawiać. Po prostu moje przeczucie że ktoś chce ode mnie pieniędzy, jeszcze
  • Odpowiedz
@Zgagulec: Nie obchodzą mnie neutralne intencje osób poruszających temat tej pracy, po prostu napisałem co zrobię, jeżeli te intencje to próba skoku na moją kasę z powodu mojej płci.
  • Odpowiedz
a) ta praca wpływa na gospodarkę b) badają jak zmienia się liczba obowiązków domowych i ich podział między partnerami c) docelowo chciałyby żeby ta praca była dzielona równo między


@Zgagulec: Czy jak naprawiam dziewczynie kompa albo cos intstaluje to tez powinno byc gdzies wpisane? Albo radze na tematy inwestycyjne? Albo planuje wakacje? Przy okazji, ile godzin zmywania jest warte zainstalowanie systemu operacyjnego? Widze, ze lubisz panstwo maksymalne, ingenerujace we wszystko.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zgagulec: a są gdzieś wyliczenia ile średnio pracują płatne mężczyźni a ile kobiety? Bo coś mi się wydaje że jednak ta nierówność nie bierze się ot tak z dupy
  • Odpowiedz
@dindu: No w umowę. Chyba że chcesz żeby to państwo wszystko regulowało. Nowoczesne związki powinny być oparte o cywilizowaną umowę, to by pozwoliło na uniknięcie konfliktów.
  • Odpowiedz