Wpis z mikrobloga

@ereswude: chusteczki to dział chemia wiec wiadomo że pakowane są osobno niż spożywka.
@hejk4: a pamietasz jak mieli foliowe torby jeszcze? Napierdzielali tym tak że z jednych zakupów za 300zł miałem 20 reklamówek, plus owoce pakowane w plastik, dobrze że od tego odchodzą.
@MarianoaItaliano: chodziło mi o kolejna papierowa :) po za tym dostałam 5 toreb zakupów, a wszystko spokojnie zmieściłoby się w 2-3, a mrożony szpinak był dodatkowo włożony w reklamówkę foliowa :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hejk4: Zapytałem kierowcy i się okazało że taki był wymóg żeby się nie porwały jak będzie niósł do drzwi. Teraz nie używają reklamówek tylko przynoszą ci w takich skrzynkach i czekają aż sobie wyjmiesz albo zabierają z następnym razem te skrzynki jak masz gdzie trzymać.
@hejk4: Ja dzisiaj cebule, marchewkę, paprykę dostałem luzem. Jabłka i cytryny za to były już spakowane w torebkę foliową. Chyba nie ma reguły. Dla mnie warzywa i owoce wrzucone luzem do papierowej torby są ok.
Tutaj znowu jest podział na warzywa i owoce spakowane inaczej, inny dział=inny pracownik=inny sposób pakowania?
@MarianoaItaliano: papierowa torba wcale nie jest lepsza dla środowiska od foliowej. Wyprodukowanie papierowej torby konsumuje znacznie więcej wody i generuje znacznie więcej CO2, niż torby foliowej. Tyle, że torba papierowa szybciej się rozkłada, niż foliowa, więc ani jedno, ani drugie nie jest "eko" :)