Wpis z mikrobloga

Na popularnym serbskim portalu Polityka Armia Krajowa jest nazwana jednym ze szczebli ideologi faszyzmu obok, rumuńskiej Żelaznej Gwardii, reżimu Vichy, hiszpańskich falangitów, chorwackich ustaszy i innych w tym UPA oraz Leśnych Braci z krajów bałtyckich.

Koślawe tłumaczenie z translatora z poprawkami -

Kiedy mówimy o faszyzmie, wtedy mamy na myśli włoski faszyzm i różne szczeble tej samej ideologii jakimi są niemiecki nazizm, chorwaccy Ustasze, hiszpański Falangism, Żelazna Gwardia rumuńska, ukraiński banderyzm, bałtyccy Lesni Bracia, reżim francuski Vichy, polska Armia Krajowa, faszysci Selassie, muzułmanska dywizja Handžara, Dywizja Skanderberga oraz ochotnicy w ramach Wehrmachtu ze wszystkich krajów europejskich. W tych jednostkach nie było tylko Serbów i Greków.


źródło j.serbski klik

W artykule przekonuje, że 9 maja 1945 faszyzmu nie pokonano całkowice bo ukrył się on w wielu miejscach. Autor krytykuje też rozbiórke pomników ''bojowników przeciwko faszyzmowi''.

Autor wypuscił taką pozycję jak na fot, wiec to zwolennik ruskiego mira i nie powinno dziwić, że czerpie z rosyjskich technik fałszowania historii.

#ruskapropaganda #neuropa #4konserwy #serbia #historia #armiakrajowa #ak
szurszur - Na popularnym serbskim portalu Polityka Armia Krajowa jest nazwana jednym ...

źródło: comment_U7ncFPAFAzJa8sBVmkyR2uesHT2apqiQ.jpg

Pobierz
  • 11
ogólnie Serbowie są mocno prorosyjscy od dawna


@tankowiec_lotus: przypomnijmy jednak, że to wina Niemiec i USA. Kto doprowadził do rozpadu Jugosławii i ludobójstwa?

ale z drugiej strony też nie raz widziałem oznaki zrozumienia tego, że Polacy nie sa prorosyjscy i z czego to wynika.


@szurszur: Wiesz co najmocniej zabolało Serbów? Zaproszenie Niemców czy Ustaszy, a niezaproszenie Rosji czy Serbii. To splunięcie w ryj ofiarą wojny w Jugosławii. Serbowie mają pełne
@babisuk: Portal jest poczytny i nie jest to strona dla oszołomów, a niusy są raczej normalne.
Natomiast popjawiają się tam rózne felietoniki nie wiem za bardzo na jakiej zasadzie. U nas np. tęz na niektórych stronach były opcje blogowe gdzie ktoś dodawał fejki i ludzie mysleli, że to prawda bo było na znanej domenie.
@szurszur: @andreth Nic wyjątkowego jak na tamte tereny. Tam od zawsze radzę przesączać cokolwiek dotyczącego historii przez solidne sito.
W Chorwacji za to w latach 90 wydano (oficjalnie! nie zrobił tego żaden chorwacki Bieszk) ksiązkę, która głosiła, że m.in. Nefretete była Chorwatką :D Pamiętam, że pokazywał mi ją osobiście (razem z zaznaczonymi tymi pieknymi teoriami) doktor Jaroszewicz z katedry serbistyki na UWr, az do niego napiszę czy mi nie podrzuci jej,
@babisuk: @szurszur: Za to chcącym popatrzeć na centralę serbskiej szurlandii i propagandy to polecam informer.rs
Dzisiaj możecie się dowiedzieć, że Albania odda Kosowo Serbii, natomiast lider nacjonalistów z Dveri ma chytry plan zabicia Vucicia denerwowaniem go i doprowadzeniem do zawału i już to polecił czlonkom partii (oczywiście źródłem jest "rozmówca informera"). Komentarz również "paskudny Obradović czyha na Vucicia"
jak ktoś jest ciekawy to tutaj, ale nie wiem czy jest sens