Wpis z mikrobloga

Cześć Miraski,

Razem z Marcinem Białobłockim przygotowałem podsumowanie jego kariery. Dość nietypowej - trzeba dodać.

Dla tych, którzy nie znają człowieka, szybki skrót:
W wieku 23 lat wyjechał zarobkowo do Anglii. Pracował jako magazynier - nocami, bo za dnia trenował kolarstwo. Z czasem udało mu się przebić i krok po kroku stawał się coraz lepszym zawodnikiem. W 2015 roku został mistrzem Polski, wziął też udział w mistrzostwach świata. W sezonie 2017 w barwach CCC pojechał w Giro d'Italia, a potem... pozostał bez kontraktu.

Pracując sam, na własną rękę bił rekordy Wielkiej Brytanii w jeździe na czas. Jego wielkim marzeniem było poprawienie rekordu w jeździe godzinnej, jednak z przyczyn finansowych mu się nie udało.

Słowem - fascynujący człowiek.

Będę wdzięczny za wykop:
https://www.wykop.pl/link/5216835/od-zombie-do-mistrza-marcin-bialoblocki-podsumowuje-kariere/

#rower #szosa #kolarstwo #kolarsko #mirkoreklama #hobby
Pobierz
źródło: comment_9v6OwHzyEnAerszTvWxqwY13xXgsiqSO.jpg
  • 3
@Eestel: to co Marcin zrobił wyczyniał w 2015 to było niesamowite, patrząc na jego sytuację w porównaniu z prosami z Wolrd Touru.
Jest jeszcze jeden polski kolarz z którym bym chętnie poczytał wywiad i poznał jego historię, mianowicie: Grzegorz Kwiatkowski jeżdżący na peryferiach zawodowego kolarstwa po jakichś Guadelupach i Afryce. https://www.procyclingstats.com/rider/grzegorz-kwiatkowski/2019
To dopiero musi być pasjonat. Da radę coś z tym zrobić Kierowniku?
@Ejszyn: W temacie: jak zapytałem Marcina o sezon 2015 to zaczął od stwierdzenia, że "wyniki były super, ale nic poza tym" - bo jemu zależało na ciągłym progresie, a w One stał pod tym względem w miejscu. Wiecznie głodny, to mógł być drugi Dennis i nie mam co do tego wątpliwości.

Co do drugiego - tzw. "złoty strzał" zrobiłeś, bo pracuję nad tym :D
@Eestel O ja, super!
Pewnie wiesz lepiej o co chciałbyś go zapytać, ale ja chciałbym się dowiedzieć jak wygląda w jego przypadku zapisywanie się do takiego wyścigu, czy musi spełniać jakieś wymagania, bo jakąś licencje czy jak to się nazywa pewnie ma i czy próbował startować w innych na podobnym poziomie ale go nie dopuścili