Wpis z mikrobloga

Czy magisterka w Szkocji byłaby darmowa gdybym się na nią zdecydował? Z tego co słyszałem to tak, ale na stronie jest coś napisane o "opłacie dla obywateli Wielkiej Brytanii i krajów UE". Z tego co rozumiem to opłata jest ale rząd czy jakaś tam organizacja ją pokrywa, mam rację?
#szkocja #uk
  • 12
@James0n: to bardzo zależy od SAAS. Najlepiej jak do nich napiszesz maila z zapytaniem. Tylko pamiętaj, na 89% będą chcieli Cię zbyć i wtedy musisz pisać, dzwonić pisać, zaaplikuj na studia, niech Cię przyjmą, dalej męczyć SAAS. Aż dostaniesz odpowiedź jaka Cię satysfakcjonuje. Nie wiem jak dzisiaj, ja z nimi nie miałem do czynienia od 10 lat :D Ale kiedyś to była szopka. Jeżeli będą cos gadać co wygląda jak bzdura,
@Zona_Niedzwiedzia_Janusza: @boguslaw-de-cubalibre: Okej dzięki za pomoc. Bo już wcześniej myślałem o tym, że jak robić magisterkę to gdzieś za granicą albo wcale, a po ostatniej wizycie w Szkocji (Edynburg) spodobało mi się tam bardzo i chyba to właśnie tam spróbuję. Póki co to myślę o uniwerku w Edynburgu i w St. Andrews. Zobaczymy jak to będzie. Magisterka to w Szkocji w sumie tylko rok, więc jeśli jest tak, że £5.500
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piastun: @James0n: ja robię właśnie 'zaocznie' przez Open University, dopóki nie przekroczę 26k zarobku - jeśli dobrze pamiętam - to SAAS płaci, w moim wypadku 8x500f bo to part time na 4 lata. Szkocja here.
@James0n: Oprocz 'sponsorowania' magistrrki nie jestem czy czasem jakies bursary i inne podobne Ci nie przysluguja. Wiem, ze na undergraduate to zalezy jak dlugo mieszkasz w Szkocji przed rozpoczeciem studiow. Dodatkowo, przynajmniej RGU w Aberdeen ma rozne stypendia, np. sponsorowane przez konkretne firmy i przedsiebiorstwa o ktore mozesz aplikowac.
@James0n: Żeby ci SAAS zapłacił za magisterkę (czyli Postgraduate Studies) to jest wymóg mieszkania w UK. Przynajmniej ja taki miałem w 2015 - 4 lata. Ja wszystkie informacje znalazłem na ich stronie, bez mejli i dzwonienia.
@James0n: placisz calosc, w szkocji nie dostaniesz rzadowego/socjalnego stypendium na studia jak nie mieszkales x lat, masz wszystko tez napisane na ich stronie saas.gov.uk i polecam sp.edu.pl mi duzo pomogli podczas aplikacji