Wpis z mikrobloga

W Białorusi chca dokonac cyfrowego skoku.

Artykuł po rosyjsku o tym jak w Białorusi planuja szybko zwikeszyć zarobki poprzez projekt ''IT-Kraj''.
Wypowiada się szef projektu. No nie podejmę sie oceny realności, ale w skrócie chodzi o cyfryzację kraju i zwiekszenie udziału sfery IT w PKB kraju.
Proponuje on np. utworzenie z Białorusi kraju sypialnego w którym ludzie masowo beda zdalnie pracowąc dla amerykanskich, brytyjskich i innych firm obsługując ich przez internet.
Projekt zakłada, że Białorusini do 2035 roku będa średnio zarabiać po 2000 dolarów, a ponad 50% gospodarki Białorusi bedzie zaliczana do sfery cyfrowej.

https://42.tut.by/661308

#bialorus #it #cyfryzacja
  • 14
@szurszur: Gdyby nie to, że Białoruś to ten sam poziom mentalny co cały wschód czyli jak ci się za bardzo będzie powodzić to zamiast kapitana państwo przyjdzie kapitan łyse drechy w starej bmce to całkiem spoko( ͡° ͜ʖ ͡°)
@m00n: W Białorusi z takimi rzeczami to zdaje się lepiej sobie poradzili niż w Rosji czy Ukrainie. W każdym razie nie widuję tylu tego typu niusów jak w tamtych krajach - no biznesu tam nie prowadziłem.
@szurszur: Wiem, że wprowadzili tam zwolnienie z podatku w branży kryptowalut. Być może żyjemy w propagandzie zachodu a wcale nie jest tam tak źle( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzeba by było jakiegoś Sashę podpytać.
@m00n: No w IT też tam maja jakies spore zwolnienie podatkowe. Natomiast nie wiem czy ktoś u nas przykleja Białorusi łatke kraju z przestpeczoscia. Raczej spotykam się z podkrelsaniem, że milicji jest dużo i niemal wszedzie.
@szurszur: Czesciowo tak jest w Minsku ale bez przesady jakies wielkiej. Duzo osob pracuje dla firmy piszacej gry. Problemem Bialorusi jest bardzo slabe skomunikowanie ze swiatem zewnetrzynym. Jezeli jestes w Minsku to oknem na swiat jest lotnisko w Wilnie ewentualnie .... przez Polske. Duzo tam jest zdolnych ludzi ale ciezko im sie ruszysc. Bo siec siecia ale jednak czasem trzeba sie spotkac a to droga przez meki. Zarobki w IT to
Nie znam takiego slowa w Minsku. Jest hiper bezpiecznie. Bardzo duzo Milicji takze nieoznakowanej. Kierowcy mega uprzejmi. Mozesz chodzic cala noc i nic sie nie stanie. Kiedys malolaty wyciagneli spreya i zaczeli malowac przystanek w nocy, powiedzialem po rosyjsku ze mi sie to nie podoba. Oni na to "izwienitie" i sobie poszli.
Ceny: za mieszkanie miesiac w dobrej strefie okolo 400-500 USD w dlaszych dzielnicach okolo 300 USD. Obiad okolo: 6 -