Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz lecę samolotem nie na wczasy z biura podróży ale jako normalny środek transportu i proszę o porady.

Lecę do Francji do Lyonu z Katowic. Mam przesiadkę we Frankfurcie. Połączenie wygląda tak:

Katowice - Frankfurt - wylot 06:05, przylot 07:50
Frankfurt - Lyon - wylot 09:05, przylot 10:20

Czyli około godziny na przesiadkę. Z tego co czytam to lot do Frankfurtu często jest opóźniony więc w praktyce tego czasu na przesiadkę jest mniej. Samo lotnisko we Frankfurcie jest duże i trochę się obawiam czy ze wszystkim zdążę.

Ogólnie przylatuję do terminalu 1 we Frankfurcie i z tego samego odlatuję więc nie powinno być większego problemu. Jak to wygląda w praktyce?

1. Przylatuję na terminal 1 i nie muszę martwić się o duży bagaż bo on jest od razu przerzucany do samolotu do Lyonu? Jedynie ze sobą zabieram podręczny i kieruję się do bramki do następnego odlotu?

2. Po przylocie do Frankfurtu muszę przechodzić jeszcze jakąś odprawę czy wystarczy, że mam wydrukowany bilet, idę do bramki z której wylatuję i od razu wchodzę do samolotu?

3. Jakieś rady na taką przesiadkę?

#samoloty #samolot #podroze
  • 15
  • Odpowiedz
@Vojak po pierwsze spokojnie :) Frankfurt jest duży, ale nie ma tragedii - wszystko bardzo dobrze oznaczone. Masz dużo czasu między lotami - spokojnie się wyrobisz.

1) tak
2) nie, z kartą pokladowa udajesz się pod wyznaczony Gate. Dostaniesz ja już w kce o ile nie odprawiasz się online.
3) masz czas na piwko
  • Odpowiedz
@Vojak no i jeśli oba loty są z tej samej linii i nie jest to lowcost, to o opoznienia też się nie musisz martwić. Jak będzie mało czasu na przesiadkę to będą czekali z kartką na Ciebie i Cię podwiozą (zakładając że to lufthansa :)), a jak opóźnienie będzie zbyt duże to po prostu załatwia lot kolejnym samolotem
  • Odpowiedz
@Vojak: Zrób sobie odprawę online, to dostaniesz od razu boarding passy na cały lot, zarezerwujesz miejsca w samolotach i będziesz mógł sobie druknąć bez potrzeby marnowania czasu na odprawe na lotnisku.
  • Odpowiedz
@Vojak nic nie musisz załatwiać we Frankfurcie. Jeśli niee odprawiasz się online to w kce Ci już wydadzą całość kart pokładowych aż do miejsca docelowego.

Jak Lufthansa to jeszcze darmowe piwko na pokładzie ;) poszczęściło się koledze.
  • Odpowiedz
@Vasek: tylko, że odprawa online podobno jest spoko dla osób, które nie mają tego dużego bagażu? Bo mając taki i tak muszę być odpowiednio wcześniej na lotnisku by go przekazać?

@malkuth: no właśnie nie wiem czy robić to online czy jednak na spokojnie przyjechać wcześniej na lotnisko.

Ile radzicie być wcześniej w Katowicach na lotnisku? Na wczasy zawsze 2 godziny przed wylotem przyjeżdżaliśmy. @spoxman:
  • Odpowiedz
@Vojak:

Ile radzicie być wcześniej w Katowicach na lotnisku? Na wczasy zawsze 2 godziny przed wylotem przyjeżdżaliśmy


2h to tak bardzo bezpiecznie bym powiedział. Ogólnie kwestia tego, czy jesteś odprawiony, czy nie.
  • Odpowiedz
@Vojak wczesny wylot masz więc spokojnie 1.5h wcześniej i będzie git. Nie ma dużego ruchu teraz w kce. W aplikacji lufthansy spokojnie możesz się już odprawic ale biorąc pod uwagę że lot masz w sumie za kilka godzin - na spokojnie możesz odprawic się tradycyjnie na lotnisku.
  • Odpowiedz
@Vojak: odprawa online to potwierdzenie, że "ty to ty" i że wiesz o niemożliwości przewiezienia AK 47 bagażu rejestrowanym, jak i na pokładowym płyny w przeźroczystych woreczkach o ilościach <100ml/szt. Ja leciałem do FRA przez WAW i dostałem w KTW kartę pokładową na cały lot, potem tylko w WAW szedłem w kierunku transferu i na to zwróć uwagę we FRA, lotnisko ogromne ale dobrze oznaczone. No i smacznej kanapki z
  • Odpowiedz