Wpis z mikrobloga

Panowie nie mam wyboru muszę iść do pracy. Koniec tego siedzenia i nic nie robienia. Na magazyn na pewno nie pójdę a w gastro pracy nie szukam bo tam robisz za 50 a siana nie ma. Ktoś powie że wszędzie się natyrasz i ciężko bla bla. To teraz sobie pomyślcie że pracujecie jako kelner i w 2 osoby macie obsługiwać 2 sale łącznie 120 gości bo nikt nie chce przychodzić robić. Nowe dziewczyny jak przychodziły pracować jako kelnerki to co 5 minut na fajkę chodziły i się obijały a ja robiłem za 5. Do tego napiwek to był dla mnie cudem pomijam fakt że to zazwyczaj były grosze. A taka płodna Julka przychodziła i była bez doświadczenia i cyk 5 duszek od jednego napalenca cyk 20 od drugiego za to że się urodziła ładna. Na kuchni zapierd... stare baby i faceci bo młode różowe nic nie umieją i się odbijają. Nie potrafią nawet złożyć maszyny do ziemniaków. Idź Pan w Ch. Z gastro to jest patologia. Zastanawiam się tym razem nad jakimś supermarketem we Wrocku. I teraz pytanie do was no na pewno ktoś pracuje w takich sklepach typu biedronka. Ile można tam zarobić? Po ile h pracujecie jak oceniacie pracę? I jeśli pracoealiscie na magazynie to gdzie lepiej?
#przegryw
  • 15
@Przegrywiusz: @NieMaSzans: Dopuszczenie do posiadania broni to koszt 600 zł za egzamin + tyle ile będzie kosztować przygotowanie do egzaminu. Wcześniej trzeba jeszcze zrobić kurs KPOF, z badaniami koszt około 2000 zł. Po uzyskaniu KPOF nie ma problemu żeby znaleźć pracę w praktycznie każdej firmie. Oprócz wysyłania CV warto też podzwonić po firmach. Jeśli na magazynie są podobne zarobki to ochrona zdecydowanie lepsza.
@Przegrywiusz: Po zrobieniu kursu składasz wniosek o wpis na listę KPOF. Następnie składasz wniosek o wydanie dopuszczenia do posiadania broni w WPA. Dostajesz termin egzaminu na którym masz się stawić. Zaliczasz najpierw egzamin teoretyczny (10 pytań). Jeśli uda Ci się zdać teorie to zostajesz dopuszczony do egzaminu z obsługi broni. Musisz umieć rozłożyć i złożyć oraz nazwać poszczególne elementy broni. Później strzelasz do tarczy. Jak wszystko zaliczysz to dostajesz czerwoną książeczkę
@mieszkamzmamusia: No właśnie @michau507 już mi trochę opowiedział i chyba tak zrobię. Popierdze w stołek i siano zawsze jakieś będzie. Dla mnie to pierdzenie w stołek zapewne będzie bo robiłem i na magazynie gdzie w 7 godzin musiałem nos i 640 worków 25kg a jako kelner potrafiłem chodzić 22h bez przerwy więc wątpię że w sklepie będzie ciężej.