Wpis z mikrobloga

Jeśli firma nakazuje pracownikom uniemożliwianie klientom płatności kartą i nie wydawania paragonów przy płatności gotówką - gdzie to najlepiej zgłosić, urząd skarbowy? Wiem, że PiP ma to w nosie - nigdy nie odpisali na zgłoszenia o łamaniu prawa.
#prawo #januszebiznesu #urzadskarbowy
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@deeprest: ja pracuję w lomabrdzie to inna sprawa, gotówka potrzebna bo z klientem umówiony na zastaw to tego który chce 1000zł kartą zapłacić to gonię do bankomatu ale mówię że 50zł opuszczę z ceny. Jak jakieś groszowe sprawy to czemu mam komuś bronić płacić kartą. Te 10-20zł i tak nic nie ratuje. Zgłaszaj na urząd nic się nie bój.
  • Odpowiedz
@Mzil: To nie dla mnie, ja bym się sam zwolnił natychmiast ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jencus: I tu jest problem. Nawet niewydanie paragonu ciężko udowodnić - to, że był klient o konkretnej godzinie to wynika z systemu i kamery. I trzeba by podać pewnie jego dane by skarbówka mogła zweryfikować.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@deeprest: to klient ma zgłosić że paragonu nie dostał. A weź tu udowodnij że ktoś cię zmusił jakoś a nie że sam na złość nie dałeś żeby szef karę dostał. Jeszcze dyscyplinarka gratis :-P
  • Odpowiedz
@bryndzus: Też mi się tak wydaje, że w tym państwie z dykty nic się nie zrobi. Umowy na 1/4 etatu, reszta pod stołem albo i nie jak szefostwo nie w humorze, brak paragonów i interes się kręci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz