Wpis z mikrobloga

Czy wie ktoś jak dokładniej Piotr Gursztyn ( lub ktoś inny) uzasadnia wycofanie przez śropowiska bliskie PiSowi ksiazki Zychowicza ''Wołyń zdradzony'' z konkursu?
Bo mi wyskakuja linki do zajawek na róznych stronach,ale meritum już za wykupienie pełnego wydania. Ciekawy jestem jak to uzasadnia.
Bo to co czym krytykowano ksiązkę na portalu ''Wpotylice'' zaraz po wycofaniu pozycji z konkursu to w znacznej mierze ogólnikowe manipulacje.
Ciekawy jestem czy mieli coś naprawde merytorycznego.

Gursztyn: Zychowicz manipuluje, a o historii powinniśmy mówić prawdę

#wolyn
#ukraina #historia #zychowicz #gursztyn
  • 6
  • Odpowiedz
@szurszur w temacie całej tej afery stać mnie tylko na jeden komentarz: gardzę tym małostkowym bogoojczyźnianym pisowskim ścierwem.

Po co badać historię i dyskutować, skoro można tworzyć mitologię, cenzurując i zamiatając niewygodne tematy pod dywan.
  • Odpowiedz
@szurszur: Przede wszystkim Wołyń to jest książka motywowana politycznie, autor generalnie od kilku lat zajmuje się oczernianiem AK, polityki Londynu i Delegatury. Za to na piedestał wznosi dokonania NSZ i NZW, ich koncepcje i działania polityczne. Jakiekolwiek iście na rękę lub wręcz nie iście wprost na bezpośrednie starcie z Sowietami jest dla niego zdradą i głupotą, każda kolaboracja z Niemcami jest patriotyzmem i zmysłem politycznym. Są to książki pisane z tezą,
  • Odpowiedz
@marcelus: Tyle, że to pasowałby swoje racje uzasadnić w konkretny sposób. A tekst w WPolityce, który czytałem dla mnie to była w znacznej mierze propagandowa nagonka. Mimo, że o'' błogosławienie kultu ewentualnego sojuszu z III Rzeszą'' też mam do Zychowicza pretensje i uważam, że to wcale nie takie dobre, a w obecnym czasie może nawet niekiedy szkodliwe.
  • Odpowiedz