Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki,
poszukuję gry planszowej dla mnie i dla mojej żony na jesienno-zimowe wieczory.
Ja uwielbiam Magię i Miecz, ale żona za bardzo jej nie ogarnia, woli mniej skomplikowane gry.
Graliśmy w Robinson Crusoe, ale gra kompletnie się nie sprawdziła, nie możemy mieć gry
gdzie jedna osoba może przewodzić, bo wtedy to ja przewodzę :D
Mogą być również gry "zręcznościowe" :-)
#gryplanszowe
  • 10
@Klimbert: Z prostych gier polecam Ticket to Ride i Carcassonne - praktycznie dowolną odmianę (pamiętaj tylko żeby kupić kompletną grę a nie sam dodatek - jest ich pełno).

Magię i Miecz w sumie powinieneś być w stanie prowadzić tak jak grę RPG, bo punktów decyzyjnych jest tak naprawdę bardzo mało. Mechanicznie to prosta gra. Kierunek ruchu, czy bierzesz przedmiot czy nie, czy próbujesz uciekać i takie tam. Opowiadaj żonie co się
@Klimbert: Magia i Miecz to dość prosta gra, bo z grubsza rzucasz kostką/kostkami. U nas co jakiś czas ląduje na stole. Robinson jest zdecydowanie bardziej skomplikowany, robiłem do niego dwa podejścia.
Może jakiś Zombicide? Albo Detektyw? Kroniki Zbrodni?
@Klimbert: Dla dwóch osób polecam 7 cudów świata: Pojedynek - nie jest bardzo skomplikowana, ale wymaga nieco planowania strategicznego. Bardzo dobry dla pary jest też Patchwork - dosyć krótka rozgrywka, proste zasady, ciekawa oprawa gry, nie trzeba wiele planować i rozkminiać strategicznie. Ostatnio dorwaliśmy też K2 i jest bardzo fajne - całkiem inna mechanika gry niż jakieś zbieranie surowców, dosyć proste zasady do załapania bo masz tylko dwa parametry, które kontrolujesz,
@Klimbert: Cześć, u nas premiera w marcu 2020, ale myślę, że BAIT idealnie wpisuje się w Twoje potrzeby. Zręczność, elementy rywalizacji, proste zasady i treści kart.

Pozostaję do dyspozycji, jeżeli chciabyś poznać lepiej naszą grę ( ͡° ͜ʖ ͡°)