Wpis z mikrobloga

Hej, co powinien potrafić junior frontend dev starając sie o pierwsza prace?
Wiadomo, ze kazda firma oczekuje nie koniecznie tego samego, ale tak ogolnie zeby miec b.dobre podstawy i cos jeszcze do tego?

Na co powinienem klasc nacisk a na co powinienem zwrocic uwage?

#programowanie
  • 10
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException: zgodzę się, że junior będzie stanie zrealizować samodzielnie funkcjonalność. Tyle tylko, że zazwyczaj zrobi to tak, że 'będzie działać', natomiast code review wymusi na nim przepisanie tego od nowa. Dlatego uważam, że niekorzystnie dla obu stron (samego juniora jak i zespołu) jest zostawiać go samemu sobie z taskiem.
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException: tak, ale w mojej opinii jest stratą czasu zarówno juniora jak i recenzenta poświęcanie czasu na coś, co trzeba będzie zrobić od nowa, a można było zrobić od razu dobrze dzięki sprawnej i systematycznej komunikacji. Poza oszczędnością czasu programistów w mojej opinii pozwala to też juniorowi na szybsze ogarnięcie przyjętych w zespole konwencji i finalnie rzutuje na mniejszy koszt poniesiony przez klienta/większy zarobek firmy.
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException: jasne, ale to już patrzenie na finalny efekt czyjeś pracy. Pracy, która bardzo często będzie totalnie zaorana. Być może nie zgadzamy się ze względu na różne wyobrażenie juniora i skalę projektów - mi chodzi o osobę świeżo przyjętą i mającą pracować przy dużych rzeczach, gdzie pierwsze 3-4 miesiące to de facto poznawanie projektu.
  • Odpowiedz