Wpis z mikrobloga

@lubiegrzeski: jestem z małej wsi z okolic poznania i wszystkie słowa są w użyciu ja zrozumiałem w pełni jednak nikt tak nie pisze i to jest napisane tak jak są wypowiadane słowa w gwarze i wygląda to trochę komicznie bo nikt nie używa gwary do pisania przecież. W sumie to z tego wierszyka jedynie pierwszy raz słyszę "kundziu" "bonbony". Sam większość z tych słów czasem używam jak rozmawiam z członkami
  • Odpowiedz
  • 37
@robert5502 tej, jak nie można tych blubrów zrozumić? Przecie to jest proste jak budowa cyntyfugi. Łejery, aż se musiałem z tego wszystkiego ćmika zajarać...
  • Odpowiedz
@jalop wystarczy mi się spotkać ze znajomymi, sami też używamy bardzo dużo gwary poznańskiej :D ale prawdziwy hit to jest iść na rynek Łazarski i wdać się w dyskusje z handlarzami :D
  • Odpowiedz
Wrocołym nad ranym z migany w stary bimbie i tyn stary śrup Biniu zaś z wymborkiem stojoł przy gemeli i chcioł ćmika !
Jo mówię ni mom, zostowiłym w antryjce na ryczce w tytce !
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@robert5502: naprawdę wiele słów z tego tekstu używa się do dzis, pochodzę ponad 100 km od Poznania ale bez problemu można zrozumieć ten tekst, moja dziewczyna jest z Podlasia to przez długi czas nie mogła mnie zrozumieć, u nich nie ma takiej ilości słów, ale po dwóch latach razem sama zaczyna tak mówić haha
  • Odpowiedz