Wpis z mikrobloga

#cyfrowypolsat #telewizja #satelita #kablowka #elektronika

Hej mirki, mam problem z podłączeniem multiroomu z cyfrowego Polsatu. Mam dwa piętra, wcześniej tv było tylko na dole, teraz jest u góry. Dokupiłem drugi dekoder, aktywowałem usługę, ale na dole nie mam sygnału. Mam podłączone dwa kable antenowe do satelity (zdjęcie zrobione przy montażu, aktualnie oba kable są podłączone, ten lewy to działająca tv na gorze) Czy ja potrzebuje inny konwerter czy o co chodzi?
jaavi666 - #cyfrowypolsat #telewizja #satelita #kablowka #elektronika 

Hej mirki, ma...

źródło: comment_ICWQdrfZiERJqjf6Snn6fDEXUsAnvejT.jpg

Pobierz
  • 26
@dejwis Niby mógłbym, ale kabel mam już na dole i chciałbym uniknąć ciągania kabla przez całe mieszkanie
@AmokK rozumiem ze ekran ma dotykać tego srebrnego wkrętu, a żyła ma iść do środka - tak robię. Dekodery oba działają na gorze, żaden nie działa na dole. Z miesiąc temu obraz był na dole w tv a kable były oba przeprowadzone
@jaavi666: Na zdjęciu jeden jest nie podłączony ale rozumiem że go podłączyłeś. Konwenter ze zdjęcia jest jak najbardziej poprawny ale może być po prostu zepsuty, podłącz działający dekoder do drugiego kabla i zobacz czy działa.
Zazwyczaj w dekoderach są dwie pozycje:siła i jakość, Jeżeli jakość jest na zero to znaczy że kabel nie ma styku lub konwerter jest zepsuty.
Żyła przewodu musi wystawać koło 0,5 cm poza wtyk.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaavi666: zwyczajnie masz konwerter typu unicable. Jedno wyjście typu unicable , drugie zwykle universal. Do wyjscia unicable musisz mieć odbiornik który obsługuje takie konwertery. Zakładam że masz coś w miarę nowego co to potrafi. Wtedy ustawiasz w menu rodzaj konwertera unicable i lnb1 i prawdopodobnoe 1210 mhz, w drugim odbiorniku dajesz typ konwertera universal. Zlota końcówka to unicable, srebrna universal
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaavi666: no to jest zwykły konwerter i w obu tunerach masz mieć rodzaj konwertera universal. Gorzej że ten konwerter jest firmy krzak. W życiu nie spotkałem się z takimi. Taka satelitarna Manta