Wpis z mikrobloga

Ale się dałem dzisiaj nabrać w dyskusji o Optimusie. Otóż skąd nagle zrobił się taki wysyp kont, które na ten temat piszą to samo, mianowicie że tam byl przekręt. No jak, przecież wyroki zapadły już wszystko dawno jest wyjaśnione i omówione sto razy. Każdy może dotrzeć do tych informacji. No ale sie zaangażowalem w dyskusje .

Aż mi ręce opadły. Aż sobie przypomniałem, że żyjemy w 2019 roku. W roku, gdy już dawno wiadomo, że istnieje przemysł fake newsów. W roku, gdy Onet de facto "zamknęli", w roku gdy wiemy, że są firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne do szerzenia niszczącej społeczeństwo dezinformacji.

Nie, to nie jest grupa ludzi, która była zahibernowana przez 10 lat i teraz nic nie wie i powiela głupoty. To nie są ludzie, którzy zmienili pilota na klawiaturę. To jest zwykły, ordynarny trolling za 50 groszy. Dla czystej kasy.

Tylko już na nowym poziomie. Nie takim, gdy ktoś grzeje temat gorący, gdzie widać to od razu. Tylko grzeje cokolwiek, by zdobyć rozgłos i później korzystać z zasięgu do grzania celu płatnego.

I kurczę, ja dzisiaj dalem się nabrać jak dzieciak i im pomogłem wchodząc z nimi w dyskusję. Za co siebie i Was przepraszam

#nocnazmiana #50groszyzawpis #optimus #informatyka #ciekawostki #wykop
  • 3