Wpis z mikrobloga

@NaczelnyWoody: Yo. Z takimi najgorzej, bo wypowiadają się na tematy o których nic nie wiedzą i nie chcą zagłębić się w nie by odpowiednio swoją wiedzę poszerzyć. Ot, taka sytuacja xd.
@Mirrak: Oni mają swoją wiedzę - CHŁOPSKI ROZUM i masakracje Korwina na jutube, To jest tak zwana wiedza alternatywna, alternatywna rzeczywistość w matrixie w której żyją tzw prawaki, przerasta ich olbrzymia złożoność realnego świata więc go upraszczają i spłycają do dwóch barw, nie potrafią odnaleźć się w prawdziwym świecie, ponieważ rozwój naukowy, cywilizacyjny jest zbyt szybki więc żyją sobie w matrixie bo tak im wygodniej
@Mirrak:

Kwestie związane z transpłciowością zostały w dokumencie usunięte z listy zaburzeń psychicznych i przeniesione do rozdziału związanego szeroko ze zdrowiem seksualnym („Conditions Related to Sexual Health”).

to z twojego linka xD sam nie do końca rozumiesz o czym piszesz.
Po prostu usunięto to z kategorii zaburzeń psychicznych i przesunięto. Nadal wymaga to leczenia (np operacyjnej korekty płci).

Fizycznym tym bardziej.

To po co operacje korekty płci u ludzi trans? xD
Po prostu usunięto to z kategorii zaburzeń psychicznych i przesunięto. Nadal wymaga to leczenia (np operacyjnej korekty płci).


@szalony_ikar:

Ale nie są zaburzeniami. Nadal. A to że wymaga to operacji to nie oznacza, że to zaburzenie..więc mam racje a ty nie.

,,To po co operacje korekty płci u ludzi trans?,,

By poczuli się lepiej i zgodnie z tym kim chcą być.
@Mirrak:
Transpłciowość nadal figuruje w ICD-11, tylko w innym dziale. o tym jest twoj link. Nie jest według tej klasyfikacji zaburzeniem psychicznym. Nadal wymaga procedur medycznych. Tak mówiła pani z WHO która postulowała tę zmianę.

A to że wymaga to operacji to nie oznacza, że to zaburzenie..więc mam racje a ty nie

Zaorane xD fajny ten argument, taki nie za dobry.
Weź chociaż przeczytaj to czym starasz się argumentować bo
@szalony_ikar:

,,Nie jest według tej klasyfikacji zaburzeniem psychicznym.,

Czyli nie jest zaburzeniem. tak jak mówiłem. Jeżeli jest zaburzeniem innego rodzaju to to udowodnij.

,,Zaorane xD fajny ten argument, taki nie za dobry.
,

Bardzo dobry. Nadal skoro uważasz że to zaburzenia to musisz to udowodnić i wskaż gdzie jest napisane że trans płciowość to nadal zaburzenie.

,Weź chociaż przeczytaj to czym starasz się argumentować bo to jest wręcz przykre,,

Jak do
nie wołaj już mnie, chyba że na spokojnie przeczytasz to co wrzuciłeś i jakieś sensowniejsze źródło


@szalony_ikar:

Te źródło jest sensowne. To że jest sprzeczne z tym co uważasz nie oznacza że nie jest sensowne. Powtarzam, podaj dowód na to że trans płciowość to zaburzenie psychiczne lub jakiekolwiek inne zaburzenie. Smiało.
@Mirrak:
Znajduje się w międzynarodowej klasyfikacji chorób.

Gender Incongruence of Adolescence and Adulthood is characterized by a marked and persistent incongruence between an individual´s experienced gender and the assigned sex, which often leads to a desire to ‘transition’, in order to live and be accepted as a person of the experienced gender, through hormonal treatment, surgery or other health care services to make the individual´s body align, as much as desired
Znajduje się w międzynarodowej klasyfikacji chorób.


@szalony_ikar:

Ale choroba to nie zaburzenie xd Ja #!$%@? xd.

,,Transgenderyzm to choroba zgodnie z dokumentem WHO,,

Gdzie who nazywa to chorobą? Pokaż najnowsze dokumenty lub ich orzeczenia. I to konkretnie trans płciowość.

,,Poza tym masz osobę o mózgu płci x w ciele o płci y, jest to nieprawidłowość, odstępstwo od normy - definicja słowa "zaburzenie,,

Ale nie w znaczeniu medycznym -_-

,,Zaburzenie psychiczne to
@Mirrak: Przy okazji też zobacz mój pierwszy wpis i zobacz jaka bezsensowna gównoburza się rozpętała z powodu zrozumienia czegoś innego niż to co chciałem Ci przekazać, później standardowe wzajemne wpychanie się w ramy lewak/prawak. I przepraszam za wcześniejsze ad personam - wstałem lewą nogą ( ͡° ͜ʖ ͡°)