Wpis z mikrobloga

Osobą z Ryzenami 3000 odradzam na razie zakup RDR2 do póki nie wyjdą nowe biosy lub patałachy nie naprawią launchera. Problemem są podobno "power control i scheduler" wbudowane w firmware większości płyt pod nowe ryzeny.
#rdr2
  • 16
  • Odpowiedz
@Nationalheld: Zapytaj się rockstara jak załadujesz noGTAV launchera gra dochodzi do wczytywania trybu fabularnego i zapętla się na obrazkach. Czyli probleme jest launcher i większość ludzi która ma płyty pod starsze Ryzeny po zmianie biosu na niższy albo która nie ma nowego BIOSU gra im się uruchamia.
Pod Ryzeny 3... masz większość płyt ma AGESE 1.0.0.3 i ona jest problemem
  • Odpowiedz
@gebur Ja mam ryzen 3600. Wczoraj próbowałem wszystkiego w tym również update biosu gdzie agese zmieniało się na wersję 1.0.0.3. Dziś zrobiłem rollback do wersji biosu którą miałem wcześniej i.... Gra zaczęła działać. ¯_(ツ)_/¯. I bardzo mile się zaskoczyłem bo czytałem że optymalizacja jest słaba. U mnie chodzi w stałych 60 FPS film HD wszystkie ustawienia wysokie oprócz tekstur bo one są na ultra.
  • Odpowiedz
@glody_m: jaką masz płytę główną, bo to się właśnie o nią chodzi. Możliwe że cofnąłeś do 1.0.0.2 i działa. Cieszę się że ci działa, ja muszę poczekać albo wrócić do starej płyty w weekend.
  • Odpowiedz
@mrozny100: Mi działa dobrze od jakiegoś tygodnia jak zaryzykowałem i ściągnąłem BIOS beta do mojej płyty MSI spisało się lepiej niż Rockstar. Jedyne co to czasami po kilku godzinach włączonej gry potrafi się zawiesić. Po patcha nie zauważyłem żadnych zmian.
  • Odpowiedz