Wpis z mikrobloga

#motoryzacja
Mirki, mam okazje kupić w bardzo dobrym stanie audi a6 c6 allroad z 2009 roku. Silnik 3.0tdi. Czy ktoś z Was posiada/posiadał takie auto, jak z jego utrzymaniem. Auto od kumpla, robione ostatnio zawór egr i 100000 km temu łańcuch rozrządu wymieniany, oraz tydzień temu przegląd na którym było sprawdzane zawieszenie(jest w porządku). Czy te auta zmagają się z jakimiś większymi(drogimi) usterkami?
  • 10
@k1dl3r: to VAG więc cały czas trzeba naprawiać, miesiąc w miesiąc będziesz pompował kasę jak nie łożysko, to wahacz, to napinacz, to pasek... Auta tego koncernu to korpo akcja do zarabiania pieniędzy dla branży XD
@k1dl3r 100tyś km rozrząd, czyli można już się szykować powoli na wymianę, zestaw łancucha dla człeka z ulicy to koszt około 2k z sensownej firmy do tego dolicz wymianę, dodatkowo zawieszenie hydrauliczne jak coś jebnie A pewnie jebnie to żegnajciu
@k1dl3r: Jak ma 100k na rozrzadzie to nie ma problemu. To auto boli w sumie tylko rozrzad i relatywnie slabe skrzynie. Lubia szarpac, wiec przejedz sie na jezdzie probnej delikatnie. Pozatym fajne piece
@k1dl3r Ja mam z 2008 roku, czyli poprzednią wersję silnikową. Jestem z niego zadowolony. Trzeba się liczyć z tym, że co kilka miesięcy należy wydać kilkaset złotych na naprawy. Dla mnie jest to akceptowalne, bo relatywnie niska cena samochodu rekompensuje mi mentalnie późniejsze wydatki. Do tego jazda nim to przyjemność (duży moment obrotowy, dźwięk silnika, komfort i poczucie bezpieczeństwa). Ten Twój jest z 2009, czyli powinien mieć silnik 240km, a one raczej