Wpis z mikrobloga

Mirki z elektrody, mam problem:

chciałem naprawić swoje słuchawki Hyperx Cloud Black poprzez wymianę jacków i nie byłoby w tym nic trudnego, gdyby nie pewien szkopuł,

albowiem sluchawki maja dwa jacki, jeden dźwięk, drugi mikrofon

mikrofon załatwiłem raz dwa - zielony kabelek i złoty - masa

natomiast z dźwiękiem pojawił się problem, w oplocie są trzy kabelki, niebieski, zielony... oraz (brak masy?) zielono-czerwony. Niebieski lutuję do lewego kanału a zielony do prawego a zielono-czerwony jako masę. I nic. Słuchawki działają, lecz jest problem z kanałami, lewy kanał nie gra jako lewy, tylko jako center, prawy gra jako prawy, ale jest wytłumiony. Co jest? Próbowałem różne kombinacje, nawet odczepiłem zielono-czerwony, który uznałem za masę i po jego odlutowaniu słuchawki tak samo graja jak z nim, czyli z pomieszanymi kanałami.

#elektronika #sluchawki
  • 19
@al_cohones: Multimetr by się przydał, zmierzysz który z tych przewodów faktycznie jest wspólną masą. Może być też #!$%@? gniazdo w tym module od głośności, tak na złość, żebyś miał trudniej naprawić.
@al_cohones: ja bym połączył zielony jako lewy, zielono-czerwony jako prawy, a niebieski jako masę, tak na logikę, jak jest czerwony pasek to zazwyczaj oznacza prawy kanał, jak są dwa w tym samym kolorze i jeden ma czerwony pasek to zawsze tak bym próbował łączyć, aczkolwiek tak jak @Entombo napisał, przy czymś takim warto mieć multimetr pod ręką.
Aczkolwiek po mojemu objawy mogłyby się zgadzać - podałeś sygnał lewego kanału na wspólną
@al_cohones: ale wiesz że one nie przewodzą powierzchniowo bo są tak jakby lakierowane? Najlepiej tą warstwę zewnętrzną wytopić topnikiem, zeskrobać, etc. Inaczej będzie łączył tylko w miejscu przecięcia, na końcu. Ja w słuchawkach najczęściej zmieniam przewód w samych słuchawkach, mówią na to recabling, tylko że ja nie kupuję przewodów 50zł/m xDD
Szczerze mówiąc to niewiele widać na tym zdjęciu bo nie złapało Ci ostrości - jak dla mnie jest tam niebieski,
@al_cohones: generalnie to z czerwonym bym przyjął za sygnał prawego kanału i spróbował te dwa pozostałe w dwóch kombinacjach. Najlepiej jakbyś rzeczywiście miał miernik... Ale w sumie metodą prób i błędów też powinieneś do tego dojść, raczej nic się przetwornikom nie stanie jak je zapniesz nieprawidłowo na chwilę.
@Odczuwam_Dysonans: ja już nic nie rozumiem, niebieski jako masa i zielony jako prawy, daje prawy jako center, wlutowanie zielono-czerwonego nie dodaje lewego kanału.

Istnienie opcja rozłączenia zielonego i czerwonego?

Jebla idzie dostać. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Odczuwam_Dysonans: wygląda na to, że kabelek zielono-czerwony jest martwy, tj. przy mierzeniu multimetrem nie daje oznak życia, stad ten galimatias. :(

Jaki kabel polecasz, by wykonać recabling? Wszędzie widzę kable z dwoma kabelki do obu sluchawek, a ja potrzebuję pojedynczy, ale z dwoma jackami. :(
@al_cohones: chyba pozostaje Ci wykorzystać dwa osobne przewody. Ja zazwyczaj kupowałem w elektronicznym takie zwykłe kable np jack<->chinch i obcinałem chinche. Patrząc na przekroje i tak nie było różnicy pomiędzy tymi słuchawkowymi, a jak już to na plus takiego kabla kupionego ;) nawet z marketu. Ale oczywiście możesz sobie poszukać czegoś fajniejszego, np w oplocie. Przewód do drugiej słuchawki przechodzi przez pałąk, więc możesz sobie albo połączyć przewody przy lewej słuchawce
@al_cohones: ew sensownie brzmi użycie tego przewodu Canare L4E5C i wtedy masz 4 żyły + oplot. Oplotem puściłbym masę słuchawek, żeby izolowało dodatkowo i wtedy zostają Ci 4 żyły. Z czymś takim bym kombinował żeby mikrofon też działał. Swoją drogą przypomniałem sobie że mam jeden headset z szumiącą płytką na USB po drodze, przerobiłbym to w sumie na normalne jacki :P może sobie zamówię taki przewód i pokombinuję, bo wymieniłem się