Wpis z mikrobloga

Co Ci nie pasowało w parkside


@bi-tek: parkside (obecnie sprzedawane) to jest szajs gorszy niż legendarne toy-e i inne marketówki, tyle że ładnie zapakowane obudowane i w spójnej kolorystyce. Wykonanie woła o pomstę, pomysły techniczne rodem z chińskiego guana "jak zrobić to taniej". Luzy luzy, słabość, delikatność, sprzęt krzywy (np wyrzynarki - nie tną równolegle, bo oś cięcia jest krzywo, bo nic jej nie trzyma w osi narzędzia)
  • Odpowiedz
czy znajdę coś lepszego w okolicach 200 zł od dremela 3000


@Chudzinx: Proxxon FBS 240. Jest niby porównywalna z Dremelem, ale mam wrażenie, że w Proxxonie jest lepszy stosunek rzeczywistej profesjonalności narzędzia do marketingu.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: @Chudzinx: A ja mam odwrotne wrażenie. Silnik w proxxonie może i ma większy moment ale jest na zwykłych panewkach i jest nierozbieralny. Świetnie też zbiera stalowy pył z powietrza. Z tego co widziałem, to Dremel ma zwykle łożyska i wymienne szczotki, przez co paradoksalnie może wystarczyć na dłużej. Nie używałem go, ale podejrzewam, że jakby dorobić sprzężenie zwrotne (stałe obroty) to byłby lepszy pod każdym względem od
  • Odpowiedz