Wpis z mikrobloga

@czupryneq: Zależy w co bardziej wierzysz. Czy firmy (Circle+Coinbase) odpowiedzialne za USDC faktycznie trzymają taki depozyt jaki deklarują? Czy też może bardziej wierzysz w smart kontrakt i mechanizmy, dzięki którym wartość DAI powinna dążyć do $1.

Jeżeli to drugie, to dobrze będzie żebyś sobie wcześniej przeczytał jakie zagrożenia dotyczą DAI:
https://makerdao.com/en/whitepaper/#risks-and-their-mitigation

Jak już natomiast będziesz miał którykolwiek z tych 2 stablecoinów, niegłupim pomysłem byłoby zarabianie na nich poprzez zdecentralizowane pożyczki. Listę
@czupryneq: dlaczego chcesz trzymać w stablecoinie? na fiat zamień, wypłać i trzymaj gotówkę, euro lub plny, nie wiadomo co będzie z tymi stablecoinami za jakiś czas
ja trzymam w BTC ale to nie stable i dobrze
@czupryneq: Ja bym rozdzielił pomiędzy USDC i DAI 2:1

USDC jednak ma dużo prostszą strukturę i bardziej mu ufam, DAI to skomplikowany wynalazek i na dodatek nie posiada pełnej decentralizacji

Trzymaj się z dala od USDT - od kiedy polskie służby zablokowały im górę hajsu w Banku w Skierniewicach, mogą być bez pokrycia, a to tylko wierzchołek góry lodowej
owszem, USDT ile już lat z nami jedzie? chodzi o możliwość posiadania hajsu bez wiedzy nie wiadomo kogo :D


@czupryneq: Bitfinex, USDT zamieniasz za darmo na USDT-L (na Liquid), zakładasz portfel Green Wallet na telefon (świetny portfel ma 4 rodzaje identyfikacji dwustopniowej)
Liquid Network ma potwierdzenia co 2 minuty i co najważniejsze CT (confidential transactions, nikt nie widzi ile wysyłasz).
edit. pamiętaj aby mieć trochę LBTC na opłaty za przelewy.