Wpis z mikrobloga

@Veillo: Ludzie tak się oburzają, ale ten obrazek ma w sobie dużo racji. Na kierunkach technicznych/naukowych ludzie uczą się analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów, dzięki czemu świetnie się sprawdzają w różnych zawodach wymagających myślenia. Natomiast na kierunkach humanistycznych jest jedno wielkie wykuwanie na pamięć, bawienie się w ideologie, przez co typowy humanista to osoba której się tylko wydaje, że coś wie, nie jest zdolna do własnych przemyśleń i nadaje się jedynie
  • Odpowiedz
@Veillo: hehe po mechatronice 10 miejsc pracy na jednego absolwenta i 5k na start hehehe co tam mati calka bawimy sie dalej( ͡° ͜ʖ ͡°)

@sleepypl oho mamy tu studencika 2 roku jakiejs elektrotechniki czy innego gowna xDD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Sleepypl: Kierunek informatologiczny uczy bardzo dobrze analitycznego myślenia, również na liczbach, mimo zaliczania do humanistycznego. Wiem bo sama po pokrewnym kierunku jestem analitykiem i mogłam przebierać w dobrze płatnych ofertach pracy. Ludzie po kierunkach ścisłych może i nadają się do analizy kosztów itp. ale analityka dotyczy także różnych sytuacji, analizy ryzyka, ludzkich zachowań i wyciągania z nich wniosków z czym ścisłowcy średnio sobie radzą jeśli nie mają suchych faktów w
  • Odpowiedz
@Sleepypl jednak najbardziej istotne jest to, że po kierunkach humanistycznych po prostu nie ma pracy. Ja jeszcze nigdy nie widziałem oferty pracy w której by poszukiwali politologa, socjologa, europeisty...
  • Odpowiedz
Na kierunkach technicznych/naukowych ludzie uczą się analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów, dzięki czemu świetnie się sprawdzają w różnych zawodach wymagających myślenia.


@Sleepypl: chyba #!$%@? jak zrobić dany projekt tak jakby to zrobił ich 80letni profesor bo wszystkie inne metody są zabrionione bo on ich nie rozumie xDDDD

Poza tym to są brednie że Humany nic nie liczą. Przypominam że taka Ekonomia - JEDEN Z NAJWAŻNIEJSZYCH FUNDAMENTÓW TEGO ŚWIATA zalicza się do Nauk społeczny i jest cały usrany liczeniem, wskaźnikami
  • Odpowiedz