Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie mam. #pwr #transport #studbaza
Rozchodzi się głównie o Transporcie na Polibudzie.
Przeglądałem kilka stronek dot. jakie przedmioty na maturze są brane pod uwagę podczas rekrutacji, lecz nie do końca jestem usatysfakcjonowany z efektów moich poszukiwań, więc podpytuję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Standardowo na podstawie matematyka, j.angielski, j.polski.

Na rozszerzeniu mam już dylemat, który przedmiot zdawać, a bez którego może się obędzie... lub też nie.
Na stronce PWR w wymaganiach z przedmiotów rozszerzonych to w sumie mogę zdawać to samo co z podstawy i dodatkowo fizykę, ale taki ambitny nie jestem. xd
I tutaj mam niemały problem, bo na rozszerzeniu chciałbym zdawać jak na razie tylko j.angielski i czy podchodząc do matury z rozszerzonym angielskim mam jakieś szanse na dostanie się na polibudę, transport (155 punktów rekru.)?
Czy na polibudzie przyjmują samych geniuszy z matmą i fizyką na rozszerzeniu?
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kacperzlbn: próg 155 to mało, policz sobie tutaj punkty rekrutacyjne z przewidywanych wyników. Trzeba pamiętać że na tym przedmiocie masz czystą fizykę na pierwszym semestrze, a później trochę bardziej specjalistyczną. Do tego analiza matematyczna i algebra, ale to już wszędzie na polibudzie, a żeby było łatwiej na początku, to lepiej rozszerzać matematykę.
@Alsgn_: o cholewa, przeglądnąłem kalkulator punktów, fizyka daje w pyte punktów, jak przeliczałem kiedyś punkty to potencjał fizyki nie rzucił mi się tak bardzo w oczy, ale teraz to zmienia całkowicie punkt widzenia.
Dzięki za wyjaśnienie, dla mnie może być ciężko, jeśli chodzi o fizykę, ale trzeba będzie to jakoś ugryźć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kacperzlbn: tam niżej jest jeszcze dokładny przelicznik jak to działa i w przypadku gdy nie ma podstawy z fizyki, rozszerzenie z niej jest liczone zawsze x2,5. Matematyka rozszerzona może tak dużo nie podbić, bo obowiązkowa podstawa jest liczona i wtedy może być np. Podstawa+1,5 Rozszerzenia.
Przykładowo:
Matematyka podstawa 80 + rozszerzenie 50 = 155pkt bo 80+1,5 razy 50 = 155
Matematyka podstawa 80 + fizyka rozszerzenie 50 = 205pkt bo 80+2,5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kacperzlbn: myślę że jak napiszesz przyzwoicie podstawy i rozszerzenie z matmy to będzie okej
Ale przyłóż się do fizyki też, przyda się, tak samo jak i matma rozszerzona

Ogólnie jeb#2 PWR. Jeśli chcesz żeby wyssało z ciebie całą energię życiową ( ͡° ʖ̯ ͡°)