Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 124
Mój niespełna dwuletni syn przybiega do mnie i krzyczy, że księżyc widać. I ciągnie mnie za rękę. Patrzę, faktycznie widać. A pod spodem Jowisz :) no to szybko wyciągnąłem teleskop, aparat i cyknąłem taką fotkę.

(Brak ostrości, bo teleskop był ciepły a na dworze zimno, nie było czasu bo zaraz się schował za blok)

(Obróbka 5 minut w lightroomie, później się pobawię w stakowanie w innych programach to może wyciągnę coś więcej z tej foty)

(Jakość kijowa, bo przez messengera przeszło, potem wrzucę wersję po stakowaniu to pozwolę sobie zawołać plusujących)

#astronomia #astrofoto #astrofotgrafia #tworczoscwlasna
źródło: comment_n2iERd4qBwEdmnjv8TZNcBikwiOMnx2o.jpg
  • 9
@PiterCK: Dzisiaj rogal był naprawdę #!$%@? (lubuskie, po 18 tej) podczas drogi z pracy do domu nie mogłem oderwać wzroku (szczególnie na krajówce, małe zanieczyszczenia światłem). Pierwszy raz widziałem takiego "żółtego" rogala z cieniem który ładnie obrazował kształt w "3D"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dolan_plusk: Najjaśniejszy punkt na wieczornym niebie, jak się w miarę interesujesz to wiesz co gdzie szukać mniej więcej. A poza tym na zdjęciu widać że to kula, a nie punkcik. Na tym co wrzuciłem akurat nie widać, ale parę zdjęć zrobiłem z ciemniejszą ekspozycją to widać na nim pasy chmur.