Wpis z mikrobloga

Cześć. Szukam pierwszego klubu, w którym mógłbym zacząć swoją przygodę z MMA. Nigdy wcześniej na tego typu aktywności nie uczęszczałem, dlatego zależy mi, żeby to był dobry klub. Mieszkam w okolicach Bronowic. Znalazłem na ten moment dwa, które wydają się być spoko i to jest gota underground oraz grappling kraków na Opolskiej. Może ktoś tam chodzi i da rade cos podpowiedzieć gdzie lepiej albo jakiekolwiek inne użyteczne info? Będę brać raczej karnet OPEN, bo dwa treningi to imo wydaje mi się mało w tygodniu, a tyle oferuja te dwa kluby.

#mma #krakow #grappling
  • 20
@sillygiraffe: @Aerwin: stad ten dylemat gdzie lepiej :D Choć nie wiem czy jest to aż taka roznica na poczatek mojej kariery w tym sporcie :D Na grappling/gota jest jakas silka badz cos dodatkowego poza typowymi sztukami walki?
@sillygiraffe: dzieki za opinie, w takim razie poczekam jeszcze moze ktos cos napisze, choc gota mnie bardziej przekonuje, bo blizej :D a sa tam jakies miejsca gdzie mozna na czilku przyjsc poza zajeciami i porozciagac sie np.?
@must Ja chodzę do GOTY na MT, a w tym samym czasie obok są treningi z MMA. Jest wydzielona strefa do kalisteniki z drążkami, gumami do rozciągania itp itd, gdzie przed treningiem się zawsze rozciągam i zazwyczaj jest tam miejsce. Co do samego klubu to mega polecam, super ogarnięci trenerzy, ludzie zawsze mili i pomocni, jeśli jesteś nowy to zawsze ci większy stażem coś podpowiedzą czy doradzą. Sebastian (trener MMA) to pozytywny
@Rastaul13: jeszcze w sumie jedno pytanie, jak duze tam są grupy? Albo jak treningi wyglądają (chodzi czy kazdy robi cos swojego co mu tam trener powie etc)?
@must Jeśli chodzi o MMA to powiedzmy, że mniej więcej koło 20 osób zawsze jest. Zazwyczaj na początek jest rozgrzewka przez 15min, a potem dobieracie się w pary i trener tam pokazuje co będziecie robić. Tu jakieś obalenia, tu jak założyć dźwignie czy tam jakieś duszenie, tu jakieś boksowanie w stójce. Sebastian chodzi po sali, podchodzi do każdej pary, poprawia, coś doradza. No i trening nie trwa godzinę tylko z półtorej, albo
@Rastaul13: widze, ze nie ma stricte mma od podstaw, tak jak w grafiku o 20 ma MT. W takiej sytuacji, kiedy nigdy nie bylem na takim treningu, to tez bede wykonywac co wszyscy? Chodzi mi bardziej o to, zeby zaczac sam nie wiem, od prawidłowego nawet uderzenia :D? Jak zostane zesparowany z kims kto tez dluzej juz chodzi to troche rip :D
@must Wiesz, nawet jeśli będziesz zesparowany z kimś kto chodzi więcej to nic Ci nie będzie bo nie będziesz się nim bił i zębów nikt Ci nie wybije na pierwszych zajęciach. Jak powiesz trenerowi, że jesteś pierwszy raz i nie ogarniasz nic to będzie dłużej przy Tobie siedział Czy tam podchodził częściej. Poza tym, powiedz też gościowi, z którym będziesz w parze, że to Twój pierwszy raz, a wtedy na pewno wyluzują