Wpis z mikrobloga

@lubiegrzeski: rozumiem że jesteś tak mało inteligentny że nie potrafisz sobie wyobrazić że dzieciom zrobi się przykro nie wspomnę o tym że jest to oszustwo. Współczuje tobie i twoim bliskim z powodu tak niskiego intelektu zatem.

@baobabtoudi: ok ale wpierw ty wyjmij steropian spomiędzy uszu.
  • Odpowiedz
@cierpkiezale: Czekaj co? Jeszcze raz wolniej i dużymi literami proszę- Oszustwo? xD Kolego pierwsza z brzegu definicja oszustwa dla Ciebie: "przestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania jej błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej."

Jakby już parafrazując definicję tak, by dostosować ją do dziecięcej zabawy: dziecko nie rozporządzi swoimi cukierkami źle przez to, że OPka da mu kostkę rosołową. Nie rozporządzi również źle cudzymi cukierkami. Zdaje się, że również sama OPka nic na tym nie zyska, więc żadne ze znamion oszustwa nie zostało spełnione.
PODAROWANIE dziecku kostki rosołowej zamiast PODAROWANIA mu cukierka, w zabawie w której nie ma spisanych zasad, obok oszustwa nawet nie siedziało.To raz.

Dwa: mówisz o empatii, a nie inteligencji. Ktoś tak inteligenty jak Ty powinien rozróżniać te dwa pojęcia. Nie wiem, w którym miejscy wyczytałeś z mojej wypowiedzi, że nie potrafię sobie wyobrazić tego, że dzieciom może być przykro. Ich odczucia nie zmieniają jednak faktu, że nic nie dzieje się ich kosztem. Nic nie zyskają i nic nie stracą. Zero kosztów i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@4kroki: czy ja gdzie tam daje informacje, że coś nie istnieje, chętnie bym też jakiegoś psikusa tym dzieciom zrobił, tylko nigdy nie wiedzialem, żeby chodziły u mnie:) proponuje się nie spinać :) z fartem
  • Odpowiedz
Oszustwo?


@lubiegrzeski: Oczywiście, że tak. Umowa w tym przypadku przewidywała przekazanie słodyczy w zamian za odstąpienie od wykonania psikusa, na przykład wysmarowania klamki psimi odchodami. Dzieci ze swojej części umowy się wywiążą, OP z ojcem nie, dodatkowo działali z pełną premedytacją co pokazuje ten post.
  • Odpowiedz